ftHOLDNIEUWS Verschillen overbruggen I PIERRE&CLAIREVANDEDR I Resultaten Ahold eerste kwartaal I ‘Vandaag investeren in onze klanten voor winstgevende groei in de toekomst’ Anders Moberg 9 Aha Hoofdpunten: Hoofdprioriteiten voor 2005: Financiële hoofdpunten eerste kwar taal 2005: 8 Met dank aan Joop van Essen, voorzitter van de OR De OR is op de volgende manieren bereikbaar: telefonisch (tijdens werkdagen): (075) 659 27 35. Via de fax: (075) 659 84 50. Via e-mail: ondernemingsraad-ah@ah.nl. Schriftelijk: Ondernemingsraad Albert Heijn. Antwoordnummer 250,1500 VC Zaandam Daling nettoschuld met 0,6 miljard euro (8,6 procent) Bedrijfsresultaat eerste kwartaal 2005 in lijn met eerste kwartaal 2004 Nettoresultaat eerste kwartaal 2005 aan merkelijk lager dan eerste kwartaal 2004, voornamelijk door herwaardering ICA- putoptie in het eerste kwartaal van 2004 Herstel U.S. Foodservice op schema Voortzetting van vereenvoudiging van onze manier van werken Meer desinvesteringen succesvol afgerond dit kwartaal 9 Verdere verlaging van nettoschuld Financiële verslaggeving nu volgens IFRS Succesvolle uitvoering van Road to Recovery-strategie inclusief afronding van desinvesteringsprogramma Implementatie van retailmodel van Ahold om de afzet voor de gehele onderneming te stimuleren Verdere verbetering van operationele pres taties bij U.S. Foodservice Vaststelling van Ahold-strategie 2006+ vol gend op de Road to Recovery Netto-omzet van 13,0 miljard euro, een daling van 1 procent vergeleken met het eerste kwartaal van 2004. Exclusief wis selkoerseffecten stijging netto-omzet met 2,6 procent. Bedrijfsresultaat van 346 miljoen euro (eerste kwartaal 2004: 349 miljoen euro) Nettoresultaat van 134 miljoen euro (eer ste kwartaal 2004: 298 miljoen euro) Nettokasstroom uit operationele activitei ten van 264 miljoen euro (eerste kwartaal 2004:188 miljoen euro) Waar is onze ondernemingsraad mee bezig? Pierre Claire van de OR geven uitleg Hoe maak je van een club met verschillende type mensen een slag vaardige ondernemingsraad? Op dit moment is dat nog een flinke uit- ^taging voor de nieuwe OR. TJat komt niet alleen omdat meer dan de helft van de OR uit nieuwe leden bestaat, maar ook omdat de onderlinge verschillen dit keer vrij groot zijn. Zo zijn relatief weinig OR-leden lid van een vakbond. Daarnaast hebben veel nieuwe leden zich verkiesbaar gesteld omdat ze vinden dat bepaalde zaken binnen Albert Heijn niet goed gaan. Bijvoorbeeld de manier waarop medewer kers geïnformeerd worden over het beleid en de strategie van Albert Heijn. In de komende zittingsperiode willen zij zich vooral gaan inzetten om dat te verbeteren. Daarnaast is er een groep, vooral jongeren, die hun OR-lid- maatschap zien als een kans om carrière te kunnen maken. Als OR-lid krijgje immers genoeg gelegenheid om in contact te komen met directieleden en beleidsmakers. En dan zijn er nog de flinke niveauverschillen. De OR heeft mensen uit ^lle lagen van de organisatie: van magazijnmedewerker tot operationeel ’Manager. Dat maakt het voor sommigen extra spannend. De één spreekt zich immers wat makkelijker uit dan de ander. Eigenlijk mogen die ver schillen binnen de OR geen rol spelen. Maar dat is makkelijker gezegd dan gedaan. In de praktijk moetje wel eerst over een bepaalde drempel heen. De driedaagse cursus begin juni was een eerste stap om die drem pel te slechten. Door discussies en teamactiviteiten hebben de OR-leden elkaar in een korte tijd beter leren kennen. Daarnaast heeft voorzitter Joop van Essen ieder OR-lid persoonlijk gesproken om de wensen en motivatie boven tafel te krijgen en een zo goed mogelijk opleidingsplan te kunnen maken. Dit alles moet ervoor zorgen dat de OR zo snel mogelijk een professionele club wordt die op een hoog niveau mee kan praten over de strategie van het bedrijf.

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 9