ONGEZOUTEN mer RoNPSUNGEReNDE KASSABONNEN Nooit «oN IICUIEIF x. in y M 3^iet opkroppen, maar oplossen! LJ Harry Knoppert, regiomanager Liliane van Heteren, assistent hoofd Winkelorganisatie: ‘Het is niet mogelijk om een kassabon alleen te printen op verzoek van de klant. Bij ons kassasysteem dient de kassabon namelijk ook als hulpmiddel voor de kassamedewerker. Hij of zij kan namelijk terug kijken of een bepaald artikel wel of niet is ge scand.’ RONDSLINGERENDE KASSABONNEN J.L Pennings.VMAH 1100 'S-Hertogenbosch: ‘Vaak vind je in een win kelwagentje een berg oude kassabonnen. Als ze niet in het wagentje liggen, dan vind je ze wel op de winkelvloer of buiten. Dit geeft een erg rommelig beeld. Is het niet mogelijk dat de kas samedewerker vraagt of de klant de bon wil hebben en dat pas uitgeprint wordt als de klant dat wenst? Dit heeft een aantal voordelen: i de klant bij de start van de transactie naar de Bonuskaart te vragen.’ Noord-West: ‘Jeffrey heeft hier een goed puntte pakken. Klanten vinden het inderdaad erg irritant als ze Bonuskorting missen. Maar technisch kunnen we de ideeën niet overne men. Om ervoor te zorgen dat de kassamede werker tot twee keer toe de vraag op het scherm krijgt of een klant een Bonuskaart heeft, moet er een extra kassasignaal in de kassa gebouwd worden. Wanneer je deze vraag namelijk twee keer stelt, moet er ook twee keer een handeling worden verricht, hetgeen het proces niet efficiënter maakt. Maar we gaan de kassamedewerkers dit najaar wel trainen om minder rommel minder kosten voor kassarollen 0 besparing boomsoorten tevreden klanten Onlangs zag ik dat de C1OOO bij ons in het dorp (Geffen) ook op deze manier werkt en er dus wel een dergelijk systeem bestaat.’ Bonuskaart vragen. Tsja, als het zo makkelijk was... Zwak punt in het huidige kassasysteem is dat er maar één keer om een Bonuskaart wordt gevraagd, en wel na het subtotaal. Na één keer “herstel” drukken, is de vraag weg. Drie oplossingen: 1. Net als bij het verzilveren van Air Miles: de waarschuwing constant terug laten komen. Dit verlaagt echter de productiviteit van de kas samedewerker, die steeds op herstel moet drukken. Dus wijs op het toetsenbord een apar te herstelknop aan voor de Bonuskaart. De “Herstelbonuskaartknop". Deze wordt inge drukt wanneer de klant geen Bonuskaart heeft of deze niet wenst te laten scannen. 2. De letter B laten knipperen rechts in beeld in één van de twee tekstregels. Zodra de Bonus kaart is gescand, moet de letter dan verdwij nen. 3. Eén van de twintig driehoekjes gebruiken die onder de twee tekstregels zitten. Helemaal links is voor Air Miles-artikelen gereserveerd, helemaal rechtsvoorsysteemfuncties. Echter daartussenin kun je ze voorde Bonuskaart gebruiken. Dit lampje gaat flikkeren zodra het eerste artikel is gescand. Wanneer de Bonuskaart is gescand, zal het lichtje stoppen met knipperen. Belangrijk: om een oerwoud van knipperende driehoekjes te voorkomen, plakje er stickertjes onder met icoontjes of tekstjes.’ Het ‘beste’ pro- bleem wordt in de rubriek ONGEZOUTEN behandeld en de inzender ontvangt een cadeaubon van 30 euro. aha-magazine@ah.nl ^Albert Heijn,Afdeling Interne Communicatie, Redactie Aha, Postbus 3000,1500 HA Zaandam Heb jij iets wat je dagelijks irriteert tijdens het werk en waar je zelf een mogelijke oplossing voor hebt bedacht? Mail het naar de redactie: Via de gewone post

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 8