Ik 8 W'. vertrouwen van*Rob Dit keer een speciale editie van DUBBELLEVEN. Het thema: sport 1’ F - J Fv Vj Aha 18 1 I' 4 •- -•tS t 1 Website: Traint Materiaal: Strike: Rob Koster 22 Verkoper op AGF-afdeling AH 1020 Rotterdam Zijspanracen. Rob is de bakkenist, ofte wel: de persoon in het bakje. De bezitter en berijder van de motor is Nardi de Waal. De Historische Motorsport Vereniging (HMV), waarvan Rob ook lid is, organiseert in heel Nederland regelmatigheidswedstrijden voor oude motoren (bouwjaar voor 1965). Twaalf keer per jaar scheuren ze met z’n allen door dorpen of op industrieterreinen. Het zij spanduo dat de meest constante rondjes rijdt, mag zich uiteindelijk de winnaar noemen. Het is dus voornamelijk een demonstratiesport. H Als bakkenist hang je soms slechts enkele centimeters boven het wegdek terwijl de motor toch ver over de honderd rijdt. Op het circuit in Zandvoort haalt de zijspan zelfs een snelheid van tweehonderd kilometer per uur. Vooral in de bochten moet de bakkenist flink aan het werk. Na een wedstrijd heeft Rob altijd flink spierpijn. www.hmv-nederland.com Wi: Leeftijd: Functie: Filiaal: Sport: I Mandy van de Louw 18 Verkoper Deli&kaas en brood AH 1219 ‘s-Hertogenbosch Bowlen Drie keer per week, speelt vijf, zes keer per week Mandy werd eind april Nederlands kampioen bij de jeugd, en werd achtste op het EK voor de jeugd Negen jaar geleden omdat ze via school vier bowlinglessen kon volgen Een 14-ponder, en ze heeft de keus uit acht ballen. Voordat ze serieus aan de slag gaat, test ze altijd eerst de baanconditie en dan vooral hoeveel olie er op de baan ligt. Daarna maakt ze pas een keu ze voor de bal waarmee ze gaat gooien. Ongeveer vier keer per game. Een game bestaat uit tien beurten, maar aangezien je een extra worp krijgt na een strike (alle pins in de eerste worp om) of een spare (alie pins in de tweede worp om), kom je als professioneel bowler eigenlijk standaard op twaalf worpen. Polsband om strakker te kunnen gooien Schouder- en knieblessures komen vaak voor, maar Mandy heeft zelden last van blessures

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 18