10 dagen van tevoren 2 weken erna 3 dagen van tevoren 5. Sn in de winkel 4. ïïchter de schermen Aha 16 Warme dag met een temperatuur van minimaal 23 graden r CUSTOMER SERVICE VERKOOPSPECIALIST BIJ AH 1075 ranciers weten dat artikelen eerder moeten binnenkomen om te zorgen dat we die op tijd kunnen uitleveren.’ Peter Verboom, een van de medewerkers van Replenishment Prepara tion beslist of de instuwing verhoogd wordt of niet Flowmanagers informeren leveranciers RE-planners verhogen voorraad in distributie centra Distributie past productie en transportcapaciteit aan Customer Service voert gegevens in en informeert winkels Ruud Jansen is verkoopspecialist bij AH 1075, Geert Groteplein, Alkmaar. Replenishment heeft voor rust in de winkel gezorgd, vindt hij. Tussen 12.00 en 13.00 uur heeft hij alleen nog de vakcheck: alles wat via Replenishment bin nenkomt, loopt hij na. Zelfs met warm weer heeft hij geen extra werk. ‘We hoeven zelf niks meer te doen, er wordt voor ons nagedacht. Daardoor zijn we niet zo commercieel meer als voorheen. Aan de ene kant vind ik dat jammer: ik ben nu vooral aan het tellen. Aan de andere warmweerevenement ingevoerd. Met andere woorden: Customer Service is de afdeling die ‘op de knop drukt’. Peter Verboom, een van de medewerkers: ‘Wij doen de centrale invoer. Omdat er een bepaald tijdsbestek aan vastzit - warmweerbesturing komt vrij abrupt op - is dat wel zo handig: anders zouden de verschil lende disciplines het moeten doen en die moe ten daarvoor ook maar net tijd in hun drukke schema’s zien te vinden.’ Komen er met warm weer in het vooruitzicht extra vragen vanuit de winkels? Peter: ‘In het algemeen niet. Als het goed is, loopt het alle maal lekker. We geven aan dat we warmweer besturing gaan doen, laten de winkels de lijst zien en daar komen dan drie of vier reacties op. Normaal gaan de vragen altijd over weekprog- noses van artikelen, of winkels willen een ver klaring hebben over de grootte van een bestel ling. Bij warm weer is de strekking van die vra gen eigenlijk niet veel anders.’ Eerste weers voorspelling van het KNMI, Weathernews en Meteo Consult kant is dat natuurlijk ook het mooie van het systeem. Alleen de groente en het zomerfruit w zijn nog geen Replenishment, daar heb je nog je eigen inbreng. Maar vlees, zuivel.Daar doe je weinig meer aan. Ja, je krijgt grotere hoeveel heden binnen. Maar dat hadden we ook gehad als we het zelf hadden besteld.’ Een voorbeeld: ‘Normaal verkopen we twee colli meloenen. Nu is het mooi weer en is er ook nog een actie. Daardoor hebben we zestig colli meloenen. Die zijn straks gewoon op, iedereen neemt een meloen mee. En dat is dan weer extra verkoop.’ Replenishment Customer Service: de “oren en ogen” van de winkel. Gaan de temperatu ren stijgen, dan wordt het even wat drulcker op deze afdeling: op basis van de analyse die Replenishment Preparation doet, wordt het Evaluatie: waren alle producten beschikbaar? Hoe zag het winkel- beeld eruit? Waren er afboekingen? En zijn er veel win- kelcalls geweest naar aanleiding van de warmweer besturing?

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 16