HET CREATIEVE BREIN ACHTER DE COMMERCIAL I I iï 1 13 Aha Bij welk filiaal werk je? Je wordt zeker vaak herkend? Heb je zelf veel invloed op de commercials? •n tijdens het boodschappen doen? ^oe je wel eens boodschappen "ij de concurrent? filiaal onbekend sen die me echt aanspreken. Toch is het wel een vreemd idee dat ik het gezicht van Albert Heijn ben. Laatst rekende ik mijn boodschappen af bij de kassa en toen ontving ik een kraskaart. Ik schoot in de lach en zei tegen de caissière: “Het zou wel bizar zijn als ik een makreel gewonnen heb.” En dan is het wel leuk als je ziet dat ze meteen snapt waar je het over hebt.’ Hoe is de commercial met de supermarktmanager eigenlijk tot stand gekomen? We vroegen het aan Cor den Boer, creatief directeur van reclamebureau TBWA\NEBOKO CAMPAIGN en samen met Diederick Koopal eindverantwoordelijk voor de bewuste recla mes. ‘Het idee bestond al langer. Maar tijdens de huismerkweken hebben we er voor het eerst werk van gemaakt. Tijdens de screentest viel Kees van Dalen meteen al op. Hij ging helemaal uit zijn dak achter de microfoon en was niet bang om gek te doen. Hij is spon taan voor de camera, hij heeft een positieve energie en hij kan goed improviseren. We wisten van tevoren dat het wel eens een succes kon worden. Wekelijks onderzoekt het NIPO hoe de commercials ontvangen worden en de meeste kijkers herkennen het perso nage, weten meteen dat hij van Albert Heijn is en zijn zeer positief over de televisiecom mercials. Voorlopig gaan we dus absoluut verder met Kees.' commercial over de biologische producten heb ik bijvoorbeeld bedacht dat het pak melk een boe-geluid maakt als ik het op de kop houd. Die kleine dingetjes maken het geloof waardig. En de grapjes die ik maak, kloppen ook bij het karakter. Ik wil voorkomen dat ik arrogant en te veel als een baas overkom. Daarom ben ik in de commercial wat onhan diger, heb ik een naïevere blik en straal ik een bepaalde energie uit. De supermarktmanager in de reclame is een aardige enthousiaste man. En dat werkt.’ ‘Dat verschilt per keer. De commercials worden elke keer in een ander filiaal opgenomen. Meestal op zondag en soms ’s nachts. Op twee de pinksterdag hebben we de commercial voor de AH Filmweken opgenomen. Die vond ik erg leuk om te doen, want ik houd van slapstick. Mijn favoriet is de Franse mimespeler en komiek Jacques Tati. Vooral in de films waarin hij de postbode monsieur Hulot speelt: een lange onhandige man zonder tekst. Dat doet hij echt fantastisch!’ ‘Toen de eerste commercial op televisie kwam, die van de Housemerkparty, stonden er enor me advertenties in de landelijke dagbladen. Ik reis vaak met de trein en tot mijn schrik zag ik mezelf paginagroot in de Metro en de Spits staan. Ik heb me toen de hele reis achter een krant verstopt.’ ‘Ik houd er wel van om te improviseren. Bij de ‘Ik zie dat mensen me herkennen, maar ik krijg nooit vervelende reacties en er zijn weinig men- ‘Ik deed mijn boodschappen praktisch altijd al bij Albert Heijn, maar nu ik in de televisie commercials te zien ben helemaal. Het zou toch vervelend zijn als er opeens een foto van mij in omloop komt waarop ik te zien ben ter wijl ik boodschappen doe bij een concurrent.’ afé Thijssen in de Amsterdamse Jordaan. Om 9.30 uur stapt Kees zelf- 1S verzekerd het café binnen. Terwijl hij naar het tafeltje loopt, bestelt hij kof fie en appeltaart. Hij wringt zijn lange benen onder het kleine ronde tafeltje, bladert even door de Aha en kijkt alsof hij het blad voor het eerst ziet, wat natuurlijk wel weer raar is voor een supermarktmanager... Hij leunt achter- ^Brer als de barman zijn bestelling komt bren gen en na een slok koffie en een hap appeltaart is hij klaar voor het interview. <3ONUS

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 13