I i 1 9 Aha Blik op de toekomst Dank en teleurstelling RAAD VAN COMMISSARISSEN Tekst en beeld Verrassende mededeling LEDEN RAAD VAN BESTUUR en complimenten René Dahan Jan Hommen Stephanie Shern Hannu Ryöppönen met een financiële update waarbij hij de nadruk legt op de financiële vooruitgang op de ‘Road to Recovery’. Anders C. Moberg, President en Chief Executive Officer NB: Hannu Ryöppönen heeft op 24 mei besloten een nieuwe betrekking te aanvaarden buiten het bedrijf. Hij blijft tot 31 augustus CFO bij Ahold en wordt vanaf 1 september CFO en plaatsver vangend CEO bij Stora Enso in Londen. Hannu Ryöppönen, Executive Vice President en Chief Financial Officer Peter Wakkie, Executive Vice President en Chief Corporate Governance Counsel De aandeelhouders stemmen in met alle punten die in stemming gebracht worden, inclusief de aanstelling van vier nieuwe leden van de Raad van Commissarissen. Maar de mooiste ontwikkeling is toch wel dat de groep in het auditorium niet langer bezig is met het verleden. De blik is op de toekomst gericht en onderwerpen van gesprek zijn zakelijke groei, verbetering van resultaten en het bieden van meerwaarde voor zowel klanten als aandeelhouders. Het grootste deel van de vier uur durende bijeenkomst is gewijd aan een bij tijd en wijle scherpe vraag-en-antwoord-sessie. Enkele aandeelhouders maken van hun hart geen moordkuil. Hierbij wordt duidelijk dat de aandeelhouders een passie hebben voor het bedrijf en niet bang zijn om hun standpunt duidelijk te maken. Ze bedanken het manage ment en de medewerkers voor hun inspan ningen om Ahold door de crisis te helpen. Sommigen vinden dat er nog veel verbeter- punten zijn en dat Ahold qua aansturing nog geen goed geoliede machine is. Ook vragen ze duidelijkheid over hoe het bedrijf de verko pen wil vergroten en financiële doelstellingen in de toekomst wil bereiken. Na een korte introductie, begint de bijeen komst met een speech van Anders Moberg. De voertaal is vandaag Engels, maar ieder een in de zaal heeft de mogelijkheid om een simultane Nederlandse vertaling te belui steren. Een aantal videofilms laten zien wel ke ontwikkelingen er zijn in de markten waarop Ahold actief is. De aandeelhouders fcijgen klanten en medewerkers te zien die Iéts vertellen over U.S. Foodservice en de samenvoeging van Giant-Landover en Stop Shop in de Verenigde Staten. Ook komen de prijsherpositionering en het kostenre- ductieprogramma van Albert Heijn aan de orde. In de laatste video is te zien hoe Ahold boeren uit Ghana helpt om hun producten op westerse markten te verkopen. Moberg vertelt de aandeelhouders dat Ahold grote vorderingen maakt op de ‘Road to Recovery’, de strategie voor de jaren 2003-2005 om het bedrijf een sterkere concurrentiepositie te geven. ‘We’re back on track’, zegt hij, waarbij hij de nadruk legt pp de groeiende meerwaarde voor klanten. ^Roberg heeft een belangrijke - voor som migen verrassende - mededeling: Ahold heeft besloten om U.S. Foodservice te behouden en dus niet te verkopen. Daarom zal dit bedrijf onderdeel blijven uitmaken van Ahold en zal Ahold zich ook blijvend inzetten om de waarde van U.S. Foodservice te vergroten. Na de speech van Derk Doijer Myra Hart Benno Hoogendoorn Karen de Segundo H.PRR Boerboo i M. van Olffen

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 9