VULWEETJES Aha 6 Werk en privé passen zonder Albert Heijn in te lichten. Zo had Dove laatst een tijde lijke actie waarbij klanten 50 milliliter meer douchegel kregen voor dezelfde prijs. Opeens kregen winkels grotere flesjes van 250 millili ter aangeleverd. Die pasten niet goed in het schap. De telefoon op het HK stond meteen roodgloeiend. Leveranciers mogen natuurlijk hun voorkeur aangeven, maar Albert Heijn bepaalt zelfwaarde producten in het schap komen. Wel wordA A-merken vaak op ooghoogte gezet omdat die bekend zijn bij klanten en ze daardoor snel zien welke producten ze in een bepaalde gang kunnen vinden. Edwin (20) - achternaam geheim - studeert aan de detailhandelsschool. Hij is net als zijn collega-vulploegmedewerkers een fanatieke NEC-supporter en praat daar de hele dag over. Ook heeft hij net als Tatjana een relatie met een vulploegmedewerkster. Maar dan wel eentje van de C1000. ‘Je moet werk en privé niet vermengen’, zegt Edwin. ‘Ik zal nooit wat krijgen met een Albert Heijn-vakkenvulster.’ Met de komst van Replenishment zijn vulploegmedewerkers nog belangrijker geworden. Als zij hun werk niet goed doen, heeft dat meteen gevolgen voor het automatische bestelsysteem. Op de centraal aangeleverde worpen staat precies waar de plastic schapverdelers moeten komen. Maar er zijn winkels die ervan afwij ken. Bijvoorbeeld door schapverdelers te plaatsen bij de wijnen. Aangezien de schapverdelers drie millimeter dik zijn, nemen ze kost bare ruimte in beslag. En zo kan het gebeuren dat niet alle producten in het schap passen. Bij tijdelijke acties willen fabrikanten de verpakking nog wel eens aan ROC Zorg - vindt ze de dinsdag- en donder dagavonden wel gezellig. Tenminste, de pauzes en na afloop. Ze praat over een uitje naar Six Flags en heeft hele verhalen over het weekeinde dat een aantal vulploegmedewer kers doorbracht in een blokhut. Ze hield er een relatie met een andere vulploegmede- werker aan over, maar dat is inmiddels weer voorbij. Tatjana: ‘Dat soort dingen gebeuren dus ook.’ Hé, daar is Chihoo weer. Hij duwt een aantal zwarte bakken met zuivelproducten voor zida uit. Hij zucht en zegt: ‘Het is aanpoten van- avond. Het gaat heel snel met de producten.’ Toch is daar in de winkel niets van te merken. Het lijkt wel alsof er geen klanten zijn: alles staat in keurig rechte rijtjes in de schappen. Chihoo knikt. ‘Dat is nou precies de bedoe ling’, zegt hij. ‘De klant merkt er niets van als wij het druk hebben.’

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 6