Hoe is het om vakkenvulle... eh... vulploegmedewerker te zijn tijdens een drukke periode? Vlak voor Koninginnedag stuurden we een verslaggever naar AH 1514 Nijmegen om het vulproces van dichtbij mee te maken. En om de sfeer binnen de vulploeg op te tekenen. Aha 4 Eigen website Melvin de Mosselaar wordt dat hij niet zonder zijn vulploegmede- werkers kan en ook dat hij trots is op de goe de naam van zijn filiaal. ‘Ik hoef nooit men sen te werven. Ze staan te trappelen en mel den zichzelf aan.’Volgens Perlo vormen de vulploegmedewerkers van zijn filiaal een soort vriendenploeg. Ze voetballen samen, organiseren uitjes, gaan samen stappen, heb ben een eigen website en - het belangrijkste - ze peppen elkaar op tot ongekende prestaties. Vooral rond de kerstdagen van vorig jaar leverden ze een ongekende prestatie. heb ik wiskundestudenten’ - en werken al lang bij Albert Heijn. Een van hen is Chihoo Chan (23). Hij studeert aan de heao en werkt al vanaf zijn vijftiende bij Albert Heijn. Met Chihoo lopen we een rondje door de winkel. Hij vertelt over de eigen website en laat ons de mogelijke knelpunten van vanavond zien. Vooral bij de displays met de Bonusaanbiedingen gaan de pro ducten hard. Daar heeft hij een aantal men sen op gezet. ‘De schappen moeten natuur lijk goed gevuld zijn en het moet er netjes uitzien’, zegt hij. Bij de babyvoeding vertelt hij dat ze sinds kort een nieuwe manier van vakkenvullen hanteren. Hij heeft er per- a soonlijk voor gezorgd dat alle vulploegme dewerkers de dvd met instructies hebben bekeken. De meeste medewerkers van de vulploeg zijn scholieren. Ze worden begeleid door zoge naamde vulploegbegeleiders. Deze jongens en meisjes zijn vaak wat ouder - Perlo: ‘Het liefst onderdagavond in Nijmegen. Het is druk in AH 1514 aan de Sint U Jacobslaan. Overmorgen is het Koninginnedag en veel mensen doen nog snel veel boodschappen. De crois- santjes zijn bijna op, de chips en het pannen koekenmeel ook. Bij de koekjes treffen we VM Gerard Perlo (42). ‘De vulploeg is al begonnen’, zegt hij enthou siast. ‘Gelukkig, want vanavond wordt het weer druk. Zo vlak voor Koninginnedag gaan bepaalde producten hard.’ En dan heb je een flinke vulploeg nodig. In dit Nijmeegse filiaal werken dan ook 108 vulploegmedewerkers. Perlo begint nu aan een heel verhaal over weekomzetten, gemiddelde omzetten en de omzet van de afdeling Houdbaar. Duidelijk

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 4