DUBBELLEVEN rottweiler als beste vriend I I 11 Aha (60), parttime werkzaam bij DC Tilburg, is meestal ruim voor de lunch thuis. Daar wachten twee Rottweilers hem op. Zij popelen om met het baasje te gaan trainen. En niet zonder resultaat: de prijzenkast puilt inmiddels uit van de onderscheidingen zoals het Nederlands, Duits, Belgisch, Luxemburgs en vice-wereldkampioenschap. Jan van de Wiel i 1 Ken jij iemand met een bijzondere vrijetijds besteding? Laat het ons even weten via aha- magazine@ah.nl of via de gewone post: Albert Heijn, Interne Communicatie A301, Redactie Aha, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. Rottweilers? Dat zijn toch die gevaarlijke vechtlustige beesten? ‘Welnee, dat is echt een fabeltje. Van kinds af aan ga ik al met Rottweilers om en zonder sentimen teel te willen zijn, kan ik wel zeggen dat zij mijn allerbes te en trouwste vrienden zijn. Het is een zelfverzekerd, oersterk en vooral aanhankelijk en supersociaal ras.’ Maar hoe komen ze dan aan hun slechte imago? 'Het ging mis in de jaren ’90. Toen namen de verkeerde mensen een Rottweiler om de verkeerde redenen. Ze hadden een Rottweiler vanwege zijn gevaarlijke uiter lijk. Er zijn toen ook verschillende bijtincidenten geweest en daardoor kwam de Rottweiler bijna op de zwarte lijst van verboden rassen bij het ministerie van LNV. Gelukkig is het uiteindelijk nog goed gekomen, mede dankzij de lobby van de club van 2000 Rott- ^heilerbezitters waarbij ik zelf actief ben in het bestuur.’ Welke trucjes heb je jouw honden geleerd? ‘Reddings hond, maar ook speuren, appèl en manwerk. Bij dat laatste onderdeel vlucht een man met een leren pak over een veld en wordt hij door de hond tot stilstand gebracht. Dat ziet er heftiger uit dan het is. De hond is echt gefixeerd op de mouw. Alsjediemouw weg zou gooien, zou hij erachteraan gaan en de man verder met rust laten. Het is puur africhting en sport. Vroeger ging ik ook naar tentoonstellingen waar alleen de kynologi- sche, oftewel uiterlijke, kenmerken van belang waren. Maar daar ben ik voor een deel mee gestopt vanwege de enorme afstanden.’ Je reist zeker wat af met de honden? ‘Dat kun je wel zeg genja. Ik reis door heel Europa en kom vooral in Duitsland, Hongarije, België, Italië en Scandinavië. Per jaar rijd ik zo’n 50.000 kilometer.’ ^De honden lijken wel erg op elkaar, is dat lastig? Wffe lijken helemaal niet op elkaar! Althans, niet voor een kenner. Al hebben we wel een keer een geintje uit gehaald met iemand van de club. Toen hij in de kantine nog wat aan het drinken was, hebben we zijn hond omgeruild met een andere Rottweiler. Zijn kleinzoon merkte uiteindelijk dat ze de verkeerde hond bij zich hadden, maar toen waren ze al bijna thuis. Ook hebben we iets dergelijks geflikt bij een clubgenoot die bij een belangrijk kampioenschap bijna de ring in moest met zijn Rottweiler. Terwijl hij nog met wat kennissen aan het praten was, wisselden wij zijn hond achter zijn rug om voor een ander ras. Je had zijn gezicht moeten zien toen hij de ring in stapte en opzij keek!’ s g

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 11