R! onze supermarkt’ ‘Door de maal- machine rook het altijd lekker naar koffie’ ‘Er zitten hier in de winkel altijd vrolijke meiden achter de kassa’ ‘We hebben een enorme bijdrage geleverd aan de supermarkt’ ‘Een sandwich man maakte reclame voor 5 Aha ay Sjaan Houweling (50) was van 1970 tot 1990 verkoper in de supermarkt aan de Nieuwe Binnenweg. Momenteel werkt ze in AH 1020, aan de Rotterdamse Krabbendijkestraat. Fatma Mouch (27) werkt nu ruim vijf jaar in de winkel aan de Nieuwe Binnenweg (AH 1367). Ze is VS kassa. Piet Ligtenstein (85) werkte van 1937 tot 1980 bij Albert Heijn.Als inkoopdirec- teur was hij betrokken bij de totstandko ming van de supermarkt. Jaap de Bruin (66) werkte van 1953 tot 1958 in het filiaal aan de Nieuwe Binnenweg. In totaal heeft hij 43 jaar bij Albert Heijn gewerkt. Jaap de Bruin (66): ‘Ik was 16 jaar toen ik als jongste bediende begon. Na Schiedam en Tiel was dit de derde zelfbedieningswinkel van Albert Heijn. In 1955 werd de winkel verbouwd tot de allereerste supermarkt van Albert Heijn, filiaal 1001. Een zelfbedieningswinkel mét slagerij en verse groenten. Ik herinner mij dat de verbou wing erg rommelig verliep. Op de dag van de opening stonden mijn collega’s en ik in keurige schone jassen op de diverse afdelingen de klanten op te wachten. Een “sandwichman”, een man met een groot bord op z’n borst en buik, maakte op de Lijnbaan reclame voor onze supermarkt. Van verse groente en vers vlees was onze kennis nihil. Daarom werden de chef groente en de chef slager Mh buiten het bedrijf gehaald. Sowieso moest er flink wat nieuw personeel aangetrokken worden. Alle producten werden in die tijd immers nog afgewogen en verpakt. De goederen werden per maar tegelijkertijd ook voor onze concurrenten geëffend. Verder hebben we alles uit de kast gehaald om medewerkers op te leiden. Het belangrijkste was de omgang met bederfelijke waar. En dat viel in begin niet mee. Het vergde een cultuurom slag. Ik weet nog goed dat ik in een van de eerste supermarkten kleine, half verrotte sinaasappels zag liggen. Terwijl er in het magazijn mooie, ver se sinaasappels lagen. De chef wilde eerst van die verrotte sinaasappels afl Over de ontwikkeling van de supermarkt kan ik een boek schrijven.Neem van mij aan dat als je bij Albert Heijn werkt, je ontzettend trots moet zijn. We hebben een enorm grote bijdrage gele verd aan de supermarkt zoals we die vandaag de dag kennen. Een aantal jaar geleden was ik bang dat Albert Heijn het niet zou redden. We werden te duur. Daar is gelukkig verandering in gekomen. Ik kom weer met veel plezier bij Albert Heijn. Een fantastische supermarkt met onderscheidende ^ajducten. In mooie winkels, met vakkundig en ^^ttig personeel.’

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 5