ONGEZOUTEN Creatief met boodschappenmandjes Korn maar op met die problemen en mogelijke oplossingen! KLEPT°MANE WANpJESOIEV£N 15 Aha Heb jij iets wat je dagelijks irriteert tijdens het werk en waar je zelf een mogelijke oplossing voor hebt bedacht? Mail het naar de redactie: aha-magazine@ah.nl. Via de gewone •st kan ook: Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie, Redactie Aha, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. Het ‘beste’ probleem wordt in deze rubriek behandeld en de inzender ontvangt een cadeaubon van 30 euro. Willem van Beem, servicebaliemede- werkervanAH 1109 Voorburg, heeft een oplossing gevonden om de mandjes beter te kunnen verplaatsen: ‘Toen er een mandjes- karretje defect was, heb ik deze zodanig gemo dificeerd datje de mandjes niet meer hoeft op te tillen om het karretje er onder te zetten. Je kantelt eenvoudig de stapel mandjes en schuift het karretje er onder, zet er vervolgens nog enige mandjes op tot een hoogte van 1,5 meter en rolt deze naar de ingang. Je kantelt vervolgens de stapel met één zijde op de grond en rolt vervolgens het karretje er onder uit. Het weghalen van de mandjes gaat sneller en met minder moeite. Het functioneert tot tevredenheid en scheelt veel bukken en tillen en kan rugklachten voorkomen. Liliane van Heteren, assistent hoofd Winkelorganisatie: ‘Helaas worden er in diverse winkels met enige regelmaat winkel mandjes gestolen. Het alternatief van Jacqueline om de mandjes om te ruilen voor boodschappentassen is helaas geen optie. Er zijn drie redenen om het niette doen: doordat een tas geen goede bodem heeft kan de klant de artikelen niet goed ordenen, waardoor het onoverzichtelijk is. Ten tweede is bij de kassa niet goed zichtbaar wat een klant in zijn of haar tas heeft. Tot slot is, vanwege het gewicht van een aantal artikelen, de stevigheid van de tas niet gegarandeerd. Jacqueline van der Wiel, AH 1501 produceren en ze zijn veel lichter en daardoor veel gebruiksvriendelijker.’ karretjes zeer apart zijn, zouden ze ook minder of niet meer gestolen worden. Zeker niet als je er een plaatje met het nummer van het AH-fili- aal op zet.’ Twee van deze karretjes per filiaal zouden de huidige vier tot vijf karretjes op termijn kunnen vervangen. De wieltjes staan verder uit elkaar, in de breedte en de lengte, en daarom staan de mandjes ook minder wiebelig op het karret je wat een bijkomend voordeel is. Omdat deze Voor wat betreft het idee van Willem over de speciale mandjeskar: wij zullen een aantal winkels vragen in hoeverre een dergelijke aan passing aan de karretjes gewenst is. Daar naast zal moeten worden uitgerekend welke investering hiermee gemoeid is. Hier komen we op terug.’ Amersfoort: ‘Ik erger me al een poosje aan onze blauwe boodschappenmandjes. Ze wor den met de regelmaat van de klok gestolen of meegenomen en voor andere doeleinden ^pbruikt. Ik zelf ben er verschillende tegenge komen op de camping waar men er, heel han dig, de afwas mee naar de afwasplaats bracht. Het is in ons filiaal ook al een paar keer voor gekomen dat er een hele berg mandjes omvalt. Laatst stond er bij toeval een klant in de buurt die een hele rits mandjes tegen haar been kreeg. Een pijnlijke en genante gebeurte nis. Nu zul je wel zeggen dat we ook van die praktische verrijdbare karretjes hebben om een hele berg mandjes makkelijk weg te rijden maar ook die zakken geregeld door hun voe gen onder de zware last van de mandjes. Bovendien is het verschuiven van de mandjes niet prettig voor de rug. Mijn oplossing is daar om ook: plaats bij iedere kassa een mand met daarin tassen vergelijkbaar met de bood- ^^lappentassen van Ikea. In bruikleen zouden ze bijvoorbeeld blauw kunnen zijn en ais klan ten er een willen kopen, een andere kleur. Deze tassen zijn mijns inziens goedkoper te LU on LU O o i 8

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 15