DUBBELLEVEN I I e I I Donald Stuurman 11 Aha L Misschien heb je »I«J|^nh1iW40) wel eens ontmoet bij een feestje of bijeenkomst van Albert Heijn. Niet omdat Donald zo’n feestganger is. In de meeste gevallen heeft hij een professioneel excuus voor zijn aanwezigheid. Verscholen achter zijn filmcamera zorgt hij voor de visuele verslaglegging. Daarnaast is hij ook fulltime verkoper bij AH 1042 Zoetermeer. I Ken jij iemand met een bijzondere vrijetijdsbesteding? Laat het ons even weten via aha-magazine@ah.nl of via de gewone post: Albert Heijn, Interne Communicatie A301, Redactie Aha, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. Altijd al een filmregisseur willen worden? 'Nou, nee. Het begon met fotografie. Daar was ik altijd al fana tiek mee bezig. En ik ben ook een tijd geluidstechni cus geweest voor een theatergroep. Op een gege ven moment ging ik met een videocamera voorstel lingen opnemen. Daarna volgden jubilea en bruilof ten. Ook bij Albert Heijn heb ikjubileumfeesten vastgelegd. Het werd pas serieus toen ons filiaal in 2001 ciusterkampioen werd tijdens de Beste Winkel Wedstrijd. Ik heb het eindfeest op film gezet en ook een videobandje naar het hoofdkantoor gestuurd. Niet lang daarna kreeg ik mijn eerste ech te opdracht voor Albert Heijn. Dat was voor mij een reden om naar de Kamer van Koophandel te gaan en een eigen bedrijf te beginnen.’ b je nog andere klanten dan Albert Heijn? 'Naast opdrachten van particulieren, zoals bruiloften en jubilea, heb ik sinds kort ook de ANWB als klant. Ik ga een bedrijfsreportage maken van de wedstrijd “Trekauto van het jaar”. Vergelijkbaar met wat ik voor Albert Heijn doe.’ Wat vond je zelf de leukste klus? 'De opnamen voor Global Promotions bij het Albert Heijn-filiaal in Purmerend. Ik heb daar onder andere de totstand koming van de langste tompouce van de wereld gefilmd. Global Promotions is een soort Beste Winkel Wedstrijd voor Ahold wereldwijd. Purmerend was uiteindelijk de winnaar en mijn filmpje is bij veel buitenlandse werkmaatschappijen vertoond. Wat ik ook erg leuk vond, waren de opnamen van de dis cussie van Young Ahold met de heer Albert Heijn vorig jaar. We zijn nu bezig om daar een kort filmpje ^gn ongeveer tien minuten van te maken.’ ^rooit overwogen om ontslag te nemen bij Albert Heijn en fulltime filmer te worden? 'Nou, nee. Het hobbelt lekker door zo. Ik kan het allemaal goed aan. En ik weet ver genoeg van tevoren wanneer ik een op dracht heb zodat ik mijn ADV-uren daarvoor kan gebruiken. Dat is erg prettig. Het geld dat ik met het filmen verdien, gebruik ik om in nieuwe apparatuur te investeren. Technisch gezien gaat het allemaal erg snel. Toen ik begon waren er nog VHS-banden. Ik heb daar nog een hele doos van gekocht. Achteraf zonde van het geld, want tegenwoordig gaat natuurlijk alles op dvd.’ E g

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 11