DE VERENIGDE STATEN I 9 Aha Fuiitime-equivalenten (fte) per arena* ?%rgini: Pensylv. Ohio DE 1 Gezien de vele parttimers zijn de fte-cijfers aanzienlijk lager dan de cijfers van het werkelijke aantal mede werkers. Zo is bijvoorbeeld het werkelijke aantal medewerkers van Albert Heijn 55.000 (exclusief franchise). Ahold werkt bewust met fuiitime-equivalenten omdat het daardoor mogelijk is om de verschillende arena’s goed met elkaar te kunnen vergelijken. U.S. Foodservice is actief in geheel Amerika New York Bedrijfsnaam: Peapod Inc. Formule: Peapod is een online super markt die gevestigd is in Chicago. Peapod werkt samen met Ahold-zuster- bedrijven Stop Shop en Giant Landover. Opgericht in: 1989 Gevestigd in de staten: Peapod is actief in Chicago en aan de oostkust van de VS Onderdeel van Ahold sinds: 2000 (volle dige dochteronderneming sinds 30 augustus 2001) Opmerkelijk: Als reclamestunt rijden er ‘Pod bugs' op de Amerikaanse wegen. Dit zijn Volkwagen Beetles met een erwtgroene kleur en reclamestickers over Peapod. Dit alles onder het motto: spreading peas on earth! Website: www.peapod.com Opgericht in: 1923 Gevestigd in de staten: Pennsylvania, Maryland, Virginia en West-Virginia Onderdeel van Ahold sinds: 1981 Opmerkelijk: Giant Food Stores werkt samen met honderden lokale organisa ties. Het gezamenlijke doel: kinderen helpen en honger bestrijden. Website: www.giantpa.com Bedrijfsnaam: Tops Markets LLC Winkelformules: Supermarkten (Tops Friendly Markets) en buurtwinkels (Wilson Farms). Tops werkt ook samen met franchiseondernemers. Aantal winkels: 358 Opgericht in: 1962 Gevestigd in de staten: New York, Ohio en Pennsylvania Onderdeel van Ahold sinds: 1991. Sinds augustus 2003 werkt Tops samen met Giant-Carlisle op het vlak van ondersteu nende diensten. Opmerkelijk: The Tops Cooking School. Bekende chef-koks geven les in keukens die zich bevinden in drie internationale Super Centers. Er zijn basiscursussen voor beginners, fun-kooklessen voor kin deren en kookcursussen waar gezond koken centraal staat. Website: www.topsmarkets.com FOODSERVICE Bedrijfsnaam: U.S Foodservice Formule: U.S. Foodservice verzorgt de distributie van levensmiddelen en aan verwante producten en diensten aan horecaondernemingen, organisaties in de gezondheidszorg, scholen en andere institutionele bedrijven in geheel Amerika. Tot de klanten behoren zowel individuele bedrijven als nationale ketens. Opgericht in: 1989 Onderdeel van Ahold sinds: 2000 Opmerkelijk: Tijdens de controle over het boekjaar 2002 bij U.S. Foodservice kwa men boekhoudkundige onregelmatighe den aan het licht. Deze constatering zorg de voor de crisis van Ahold in februari 2003. Sindsdien wordt er hard gewerkt om de waarde van de onderneming te herstellen. Website: www.usfoodservice.com ARENA GIANT-CARLISLE/TOPS Bedrijfsnaam: Giant Food Stores, LLC Winkelformules: Supermarkten (Giant- Carlisle) meteen verkoopvloeroppervlak van 1600 tot 4800 vierkante meter Aantal winkels: 119 CT <RI NJ Bedrijfsnaam: Giant Food Ine. Winkelformules: Supermarkten onder de vlag Giant-Landover en Super G (deze Aam wordt gevoerd in New Jersey en ^Klaware om zich te onderscheiden van het Ahold-zusterbedrijf Giant-Carl isle) Aantal winkels: 199 Opgericht in: 1936 ARENA STOP SHOP/ GIANT-LANDOVER Bedrijfsnaam: The Stop Shop Supermarket Company Winkelformules: Superstores en gewone supermarkten. De superstores hebben verkoopvloeroppervlaktes van 2500 tot 5300 vierkante meter. Enkele super stores hebben ook benzinepompen, ^cmplete apotheken, fotostudio's en ^Ph-uur-fotoservice. Aantal winkels: 357 Opgericht in: 1914 Gevestigd in de staten: Massachusetts, Connecticut, New York, New Jersey, New Hampshire en Rhode Island Onderdeel van Ahold sinds: 1996 Opmerkelijk: Bij enkele winkels kunnen klanten gebruikmaken van een ‘Shopping Buddy’: een klein apparaatje dat klanten met hun klantenkaart kun nen activeren. De Shopping Buddy laat op het schermpje zien welke aankopen je in het verleden hebt gedaan en welke producten in de aanbieding zijn. Daarnaast kun je het apparaatje gebrui ken om recepten op te zoeken. Website: www.stopandshop.com Arena Stop Shop Giant-Landover (incl. Peapod): omgerekend circa 62.000 fte's Arena Giant-Carlisle Tops: omgerekend circa 28.000 fte's Arena Albert Heijn (inclusief Gall Gall en Etos): omgerekend circa 23.000 fte's Arena Centraal-Europa: omgerekend circa 26.000 fte’s Gevestigd in de staten: Maryland, Virginia, New Jersey, Delaware en in de hoofdstad Washington D.C. Onderdeel van Ahold sinds: 1998 Opmerkelijk: Giant-Landover verzorgt ook de catering voor bruiloften, verjaarda gen of een lopend buffet. Een telefoontje naar Catering to Giant is genoeg. Website: www.giantfood.com NH ar DC

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 9