EUROPA o Albert Heijn is de bekendste retail-dochter van Ahold. Maar hoe zit het eigenlijk met de rest van de Ahold-familie? 8 regen Zweden Polen Nederland Tsjechië Slowakije lal Porti Albert Heijn samen te werken Website: www.schuitema.nl Bedrijfsnaam: Gall Gall Winkelformule: Wijn Whiskey, de Slijterij en albert.nl Aantal winkels: 494 (waarvan 297 eigen winkels) Aantal medewerkers: Ruim 12.000 Opgericht in: 1884 Onderdeel van Ahold sinds: 1989 Opmerkelijk: Gall Gall heeft twaalf winkels met proeflokalen waar klanten regelmatig deel kunnen nemen aan een proeverij. Website: www.gall.nl Bedrijfsnaam: Etos Winkelformules: Drogisterijen, gezond- heidswinkels en lichaamsverzorgingen albert.nl Aantal winkels: 423 (waarvan 197 eigen winkels) Opgericht in: 1918 Onderdeel van Ahold sinds: 1974 Opmerkelijk: De Etos Superbaby Verkiezing. Finalisten zijn niet per se de mooiste baby's van Nederland. Wel heb ben ze een bijzondere uitstraling, reage ren ze leuk op familie en anderen en zijn ze fotogeniek. Website: www.etos.nl Polen 192, Slowakije 19) Opgericht in: 1995 Onderdeel van Ahold sinds: 1991 (Tsjechië); 1995 (Polen); 2001 (Slowakije) Opmerkelijk: Als je van plan bent om een van de onderstaande websites te bezoe ken, is het verstandig om eerst een cur sus Pools, Tsjechisch of Slowaaks te doen. Er staan namelijk geen Engelse teksten op. Website: www.ahold.cz www.ahold.pl en www.ahold.sk Ba Itjjchi Staten^ Bedrijfsnaam: Jerónimo Martins (Portugal) Winkelformules: Super- en hypermarkten en groothandelsformules, onder de merknamen Pingo Doce (190 super markten), Feira Nova (28 hypermarkten) en Recheio (2 winkels) Aantal winkels: 220 Opgericht in: 1792 Joint venture met Ahold sinds: 1992 (Ahold-aandeel in JMR: 49 procent) Opmerkelijk: We melden altijd trots dat Albert Heijn al in 1887 opgericht is. Maar Jerónimo Martins begon ruim een eeuw eerder! In 1772 trok deze Galicische Spanjaard naar de Portugese hoofdstad Lissabon om daar een bescheiden win keltje te openen. Vijfjaar later was hij de favoriete leverancier van bijna alle ambassadeurs in Lissabon en van het merendeel van de schepen die afmeer den aan rivier de Taag. Website: www.jeronimomartins.com Bedrijfsnaam: CARHCO (Central American Retail Holdings Company) Ahold-aandeel in CARHCO is 33 procent. CARHCO is actief in vijf landen: Costa Rica (123 supermarkten), Guatemala (116), El Salvador (57), Honduras (30) en Nicaragua (eveneens 30) (Dit bedn® valt buiten de illustratie). Deli XL is ook nog onderdeel van Ahold, maar gezien het lopende desinvesteringsproces laten we dit bedrijf hier buiten beschouwing. OVERIG EUROPA Bedrijfsnaam: Schuitema Winkelformules: Supermarkten (voorna melijk C1000). Verder biedt Schuitema detailhandelsondersteuning aan onaf hankelijke detaillisten en aangesloten winkels. Aantal winkels: 478 (waarvan 93 eigen winkels) Opgericht in: 1888 (Ahold-aandeel in Schuitema sinds 1988: 73 procent) Opmerkelijk: Ondanks het meerder heidsbelang van Ahold in Schuitema hoeft C1000 op dit moment niet met ARENA ALBERT HEIJN Bedrijfsnaam: Albert Heijn Winkelformule: Supermarkten (full service supermarkt, wijkwinkel, AH to go, AH XL en albert.nl) Aantal winkels: 704 (waarvan 489 eigen winkels) Opgericht in: 1887 Onderdeel van Ahold sinds: Het begin. Ahold ontstond namelijk uit Albert Heijn. Opmerkelijk: Albert Heijn is eigenlijk de moeder van het bedrijf, maar is officieel een dochter. Verwarrend. Misschien is dat ook de reden dat Albert Heijn en Ahold regelmatig in één adem genoemd wor den alsof het een en hetzelfde bedrijf is. Website: www.ah.nl ARENA CENTRAAL-EUROPA Bedrijfsnaam: Ahold Centraal-Europa (Tsjechië, Polen en Slowakije) Winkelformules: Supermarkten in Tsjechië en Polen (Albert); compacte hypermarkten in Tsjechië en Polen (Hypernova); hypermarkten in Tsjechië en Slowakije (eveneens Hypernova) Aantal winkels: 442 (Tsjechië 231, GO Ahold op de Niet-geconsolideerde joint ventures en deelnemingen Bedrijfsnaam: ICA AB (Zweden, Noorwegen en de Baltische Staten) Winkelformules: Supermarkten, hyper A markten, buurtwinkels en discountwinkeis Aantal winkels: 2570 (inclusief franchi sers) Opgericht in: 1917 (ICA) en 1980 (Hakon) Joint venture met Ahold sinds: 2000 (Ahold-aandeel in ICA AB: 60 procent) Opmerkelijk: In Stockholm zijn er sinds 2002 enkele Etos-winkels. Samen met de Nederlandse drogisterijen heeft ICA dit voor Zweden nieuwe concept in eigen land geïntroduceerd. Website: www.ica.se

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 8