u ia Z r I A I .1 453 Er stond een enorme zeecontainer achter de winkel met 45.000 artikelen 8 Aha 6 Er ft ïi A S' J ■nr K? Mill En wat was de reactie van het hoofdkantoor in Zaandam? ‘Het hoofd kantoor vindt het een zeer leuke actie. We kregen te horen dat we op deze manier perfect op de lokale markt inspelen. Het scheelt natuur lijk dat we een franchisewinkel zijn. Martin Achterberg, de onder nemer, betaalt deze actie uit eigen zak.’ Dankzij Marieke Habets (links) en Jeroen Merkx (rechts) is de aanhanger zo'n beetje klaar voor vertrek Kwamen jullie nog problemen tegen waar je vooraf niet aan gedacht had? ‘Aan de lopende band. Zo’n actie doe je natuurlijk niet dagelijks dus alles is nieuw. Ik had het idee dat ik constant het wiel opnieuw moest uitvinden. Zo moesten we uitzoeken hoe lang het duurt om de tasjes te vullen en te verspreiden. Uiteindelijk viel dat enorm mee. We waren in twee uurtjes klaar. Wat wel heel vervelend was, waren de types die de tasjes achter onze rug weghaalden. We hadden van tevo ren niet gedacht dat er zoveel gestolen zou worden. Uiteindelijk heeft zo’n 80 tot 85 procent van de inwoners een tasje ontvangen. Een ander probleem waar we mee te maken kregen: wat doe je met de verspreiding in flats waar je niet verder komt dan de centrale hal met A brievenbussen?’ Was het lastig om medewerkers te vinden die 's nachts tasjes wilden verspreiden? ‘Dat viel mee. Het is natuurlijk een speciale actie en de meeste medewerkers vonden het leuk om mee te helpen en meldden zich spontaan aan.’ Nou, hoe hebben jullie dat gedaan? Via de gevel op het balkon geklom men? ‘Nee, we hebben dat opgelost door bij flatbewoners een brief in de brievenbus te doen waarin staat dat ze hun tasje bij onze winkel op kunnen halen.’ Laatste vraag: heb je de 5000 tasjes eigenhandig gevuld? ‘Nou nee, dat hebben we met een grote club medewerkers gedaan. We hebben ons er eerlijk gezegd een beetje op verkeken. Op een gegeven moment stond er een enorme zeecontainer achter de winkel om de 45.000 artikelen kwijt te kunnen.’ Leon Hagen, afdelingschef AGF, in de zeecontainer tussen de 5000 gevulde tasjes Aibeitfj n! hi/nei doen. Je weet vooraf natuurlijk niet wat het effect zal zijn. We heb ben dit jaar wel een recordomzet gedraaid met Pasen en we kregen veel positieve reacties van klanten. Ze waren echt verrast dat er een gevulde tas aan hun deurknop hing. Maar of dat betekent dat er meer klanten naar onze winkel blijven komen? Over drie maanden weten we het pas. Maar niets doen is geen optie. Daarbij: we betalen niet alles zelf. Leveranciers leveren de producten in ruil voor extra aandacht. De meeste leveranciers vonden het meteen een leuk idee.’ I L

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 6