DRIVE-IN SUPERMARKT ’KH4H SUP Marieke Teunisse, VS Kassa i.o., AH 1581 Uden AH 1581 Uden heeft een afhaalservice. Klanten kunnen hun volle boodschappen wagen bij de servicebalie afleveren. Ze krij gen een bonnetje mee. Een medewerker rijdt het karretje naar het magazijn. De klant haalt ondertussen de auto en rijdt naar de achterkant van de winkel. Vervolgens laadt een medewerker de boodschappen in de auto van de klant. Hoe belangrijk is deze service voor jullie klan ten? Ria: ‘We doen dit al een aantal jaar. Uit ervaring weten we dat het bieden van alleen de mogelijkheid belangrijker is dan de daad werkelijke service. We maken een statement. Als winkel bevestigen we richting onze klan ten dat de parkeersituatie slecht is. En dat we bereid zijn hier iets aan te doen.’ En hoeveel tijd zijn jullie daarmee kwijt? Bert van Wees, verkoper: ‘Meestal houd ik me met de uitvoering van de afhaalservice bezig. Een collega die toch naar het magazijn moet, bij voorbeeld een kassamedewerker of een AGE- collega, neemt de kar mee. Ik open de ach- terdeur als de klant belt en laad de bood schappen in de auto. Het kost misschien vijf minuten per klant. Zeg een kwartier in de Waarom deze extra service? Ria Timmers, MAS: ‘Brabantse gezelligheid. Wij zitten aan de markt in Uden, in het hartje van de stad. Een plein met betaald parkeren. De markt wordt zeer regelmatig gebruikt voor allerlei activiteiten. Een concours hippique, een ijs baan, kermis, carnaval, Sinterklaas. Erg gezellig allemaal, maar onze klanten kunnen hun auto niet of nauwelijks kwijt. Door de afhaalservice stellen we ze in de gelegenheid hun auto van elders te halen en achter de winkel de boodschappen in te laden. Deze service bieden we altijd, maar tijdens evened menten wordt er uiteraard meer gebruik van gemaakt.’

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 4