«LIK! KLIK! Prinses op werkbezoek Staat een Belg bij de kassa... Debbie en Anja zoeken sponsors NMMi 3 Aha I beste klant. feu praatje in het Nederlands Met HKH Prinses Mxi'Ma KMMMB Als één van de grootste werkgevers in Tilburg was Albert Heijn op vrijdag 25 februari uitge nodigd om het convenant PaVEM te ondertekenen. Dit convenant is opgesteld door de com missie Participatie van Vrouwen van Etnische Minderheden met ondermeer Hans Dijkstal, Paul Rosenmöller en HKH Prinses Maxima. In het convenant spraken werkgevers, het CWI en de gemeente af dat ze allochtone vrouwen een eerlijke kans zullen geven op de arbeids markt. Henk Schipper, sitemanager DC Tilburg, was namens Albert Heijn aanwezig om het convenant te ondertekenen. ‘Aangezien wij vanuit ons diversiteitbeleid dit initiatief volledig ondersteunen, was ondertekening geen enkel probleem. De ondertekening vond plaats in aanwezigheid van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Maxima. Zij was voor dit werkbezoek aan Tilburg speciaal 's morgens vroeg ingevlogen vanuit haar vakantieverblijf in Lech!’ Groep 4 van Nutsbasisschool Zorgvliet bezocht op 23 februari AH 1287 Den Haag. In het kader van een rekenproject mochten ze langskomen om echt te komen winkelen met dertig kinde ren. Leraar Piet Aalders: ‘De klas was in zes groepen verdeeld. Op school hadden ze een bood schappenlijstje gemaakt voor het avondeten. In de supermarkt kregen ze een blauwe mand en mochten ze zelfstandig boodschappen gaan doen. Sommige kinderen wisten heel goed waar de goedkope producten en aanbiedingen stonden. Bij de kassa werden de boodschappen gescand. De kinderen zeiden hoeveel geld ze dachten kwijt te zijn en daarna kregen ze het echte bedrag te horen. Vaak zaten ze er verbazend dicht bij. Daarna hebben ze de boodschap pen weer netjes teruggezet in de vakken en kregen ze van school 50 eurocent om zelf iets te kopen. Bij het verlaten van de winkel kregen ze een Albert Heijn-tas met een appel, chocolade- munten, een video en een cd van Kinderen voor Kinderen. Kortom: helemaal geweldig.' Debbie de jong werkt al 6,5 jaar als parttimer bij AH 1254 Veenendaal. Samen met Anja Koevoet is zij van plan om vanaf 21 mei voor drie maanden naar Brazilië te vertrekken. Niet voor een zon- en zeevakantie, maar om daar als vrijwilligers te werken in verschillende opvanghuizen voor straatkinderen in de miljoenen stad Belo Horizonte. De organisatie Jocum heeft buurtcentra in de sloppenwijken en verschillende opvanghuizen voor straatjongens, straatmeisjes, kinderen met AIDS en kinderen die wachten op adoptie. Op deze manier krijgen straatkinderen de mogelijkheid om hun leven weer op te bouwen en terug te keren in de maatschappij. Op dit moment hebben Debbie en Anja door verschillende inzame lingen, waaronder een dagje collecteren in de Albert Heijn, al 3500 euro aan sponsorgeld bij elkaar. Dat geld gaat rechtstreeks naar de kinderen en de opvanghuizen. Maar omdat de reissom en alle bij komende kosten nogal hoog zijn, zoeken Debbie en Anja nog sponsors. Als je hun initiatief steunt, kun je mailen naar: dejong_debbie@hotmail.com of anjakoev@hotmail.com. Kijk voor info over één van de opvanghuizen op: www.straatkinderen.nl/luzeiro/teust.html bel hierom EEX 2DE KASSIERS IER TE V RAGES (VAS U 12 KLAS TES) ^^ola Heres, kassamedewerker AH 1515 Assen, was onlangs roor een halfjaar op stage in België. Ze zag dat ook de Spar in Gent iets had verzonnen zodat klanten niet al te lang hoeven te wachten bij de kassa! De foto die ze maakte, spreekt voor zich. Caroia: ‘Bij ons in de winkel komt het ook voor dat klanten al wil len dat er een kassa bij moet als er nog niet eens drie klanten in de rij staan. Misschien moeten we die klanten eens op excursie sturen naar België? ;-) Wat ook opvalt: als de rij te lang wordt in de winkel in Gent moeten de klanten zelf actie ondernemen! Gelukkig hebben wij de piepers.' DANK l

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 3