il GEZOUTEN Waarom geen digitale filiaal nota's? I I Kom maar op met die problemen en mogelijke oplossingen! i 15 Aha Heb jij iets wat je dagelijks irriteert tijdens het werk en waar je zelf een mogelijke oplossing voor hebt bedacht? Mail het naar de redactie: Frank van der Kroon, senior adviseur Administratieve Organisatie, afdeling Control Accounting Support: ‘De voorge stelde oplossing om de filiaalnota elektronisch te versturen is een prima suggestie. Daarnaast is het goed te vernemen dat het meesturen van de papieren filiaalnota ook vanuit het DC als tijdrovend en foutgevoelig wordt ervaren, want dat is het inderdaad. Eigenlijk beschikken we al overeen elektronische pakbon in de vorm van het elektronische afleverbericht (EAB) dat momenteel bij bijna alle zendingen naarde Bas van de Heijden, magazijnmedewer ker DC Tilburg: ‘Ik heb het volgende pro bleem: alle producten die binnen de diverse RDC's, LDC’s en de kaascentrale worden opge- ^kald ten behoeve van een winkel, worden weer- ^geven op een filiaalnota. Op deze nota kan de winkel dan onder andere zien welke producten geleverd moeten worden en in welke samenstel ling en hoeveelheid. Op dit moment (na enkele bezuinigingsrondes) worden deze nota's auto matisch afgedrukt inde cockpit van het DC. Dit betekent per dag een enorme hoeveelheid aan papierwerk en inktverbruik. Daarnaast moeten deze nota’s allereerst gesneden worden (er staan er namelijk twee op een vel), daarna gesorteerd en geniet, vervolgens in speciale postbakjes voor de winkels gesorteerd waarna ze samen met het vervoersmanifest worden meegegeven aan de chauffeur. Dit alles is zeer tijdrovend (medewerkers worden voor deze taak op zich ingepland) en foutgevoelig (verkeerd sor teren, kwijtraken etc.). Het is mij niet duidelijk aha-magazine@ah.nl. Via de gewone *t kan ook: Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie, Redactie Aha, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. Het ‘beste’ probleem wordt in deze rubriek behandeld en de inzender ontvangt een cadeaubon van 30 euro. ot, JONGÉ. kaas iS - e 0 A worden door deze gegevens niet meer via het DC maar rechtstreeks naar de winkels te sturen. In deze tijd van technologische vooruitgang lijkt het mij niet zo moeilijk dit te kunnen realiseren met behulp van bijvoorbeeld WinkelWeb. Hiermee bespaar je in ieder geval een hoop papieren inkt (winkel kan ze on line bekijken en verwerken indien gewenst), medewerkers in het DC hoeven niet apart ingepland te worden voor deze taak en zijn dus elders inzetbaar.Ten slotte voorkom je verlies en schade aan de nota's aangezien ze door veel handen gaan alvorens ze bij de winkel aankomen.’ winkel wordt gestuurd. Deze EAB behoort dezelf de informatie te bevatten als de filiaalnota en wordt gebruikt om de filiaalvoorraad met de ver zonden artikelen te verhogen. Maar er kleven nog wel juridische en technische aspecten aan, waardoor er nog niet kan worden gekozen om alleen een elektronische pakbon te versturen. Op grond van het Besluit Goederenvervoer over de weg moeten we tijdens transport onder andere kunnen aantonen wat en in welke hoe veelheid wordt vervoerd. Daarnaast biedt de EAB nog niet de mogelijkheid om deze in de winkel per rolcontainer uit te printen. Op beide aspecten zijn overigens wel ontwikkelingen die het afschaffen van de papieren filiaalnota op termijn wellicht mogelijk maken. Binnen Albert Heijn worden deze ontwikkelingen op de voet gevolgd en wordt er onderzocht hoe de totaal oplossing er uiteindelijk uitziet, zodat we vol doen aan de wet en een goede controle kunnen waarborgen. Deze oplossing zal denk ik aardig in de buurt komen van de voorgestelde oplos sing van Bas van de Heijden.’ het belang voor het DC is om deze gegevens te krijgen aangezien er toch niks mee gedaan wordt. En dat geldt ook voor de vervoerders. Naar mijn mening kan dit alles simpel opgelost

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 15