4H0LDNIEUWS Eerst zaaien, dan oogsten ROBERT VAN Dl OR Laatste moment om te kiezen! I Aha in Ival ur 1 4' I 11 I Anders Moberg, President en Chief Executive Officer: ‘We zijn een eind gekomen op de Road to Recovery, maar zoals verwacht, heeft dit nog niet gezorgd voor een ■rbetering van de bedrijfsresultaten. Toch zijn we erg trots op wat we bereikt hebben. We heb ben onze schulden sterk gereduceerd en we zijn bijna klaar met ons desinvesteringspro gramma. Ook Albert Heijn zit op de goede weg. Dooreen succesvolle herpositionering komen er weer veel klanten terug in de winkels. 2005 wordt het jaar waarin we de verwachtin gen waar moeten maken. In de twee vooraf gaande jaren hebben we ons gericht op juridi sche en financiële kwesties, en dat moest ook om een goede basis neerte zetten. Maar nu moeten we ons meer gaan richten op onze klanten en onze werkzaamheden. Ik vind het daarbij belangrijk om het over één Ahold te heb ben. Door intensief met elkaar samen te wer ken kunnen we ook op de lange termijn als De resultaten van het jaar 2004 werden op dinsdag 29 maart door Ahold bekendgemaakt. Het bedrijfsresultaat bedroeg 195 miljoen euro maar wegens bijzondere posten was er een nettoverlies van 443 miljoen euro. Vlak na de bekendmaking plaatste de Raad van Bestuur een en ander meteen in perspectief. Hieronder volgt een korte samenvatting van de pre sentaties van Anders Moberg, Hannu Ryöppönen en Peter Wakkie. ken met directieleden. Hoe en op welke manier de nieuwe OR te werk zal gaan, is op dit moment koffiedik kijken. De nieuwe OR zal zelf weer een eigen plan maken voor de komende driejaar. De huidige OR wenst de nieuwe OR in ieder geval veel wijsheid en succes! Wij dragen het stokje over. Met dank aan de commissie verkiezingen van de OR (Martin van Voorst, Hans Reurslag en Lenie Rademaker). Waar is onze ondernemingsraad mee bezig? Robèrt van de OR geeft uitleg. '1 Om ervoor te zorgen dat de nieuwe OR zich over een maand snel kan inlezen en inwerken, heeft de huidige OR alle belangrijke punten in een overdrachtsnota opgenomen. De eerste kennis- makingsdag met de nieuwe OR staat gepland op 19 mei. huidige OR wil iedereen bedanken voor het vertrouwen en de inspiratie. Laat de nieuwe OR vooral weten hoe je over bepaalde zaken denkt. Dit helpt onze opvolgers in de gesprek- De laatste dagen van de OR-verkiezingen zijn ingegaan. Nog niet gestemd? Doe het dan vandaag nog! Tot en met 20 april staat de digitale stembus nog open en de stem biljetten moeten op 20 april binnen zijn. Laat je stem niet verloren gaan. bedrijf overleven en kunnen we een sterke spe ler in de markt blijven.’ Hannu Ryöppönen, Executive Vice President en Chief Financial Officer: ‘2004 was echt een keerpunt. De weg is nu vrij naar een gezonde financiële positie. Door in 2003 nieuwe aandelen uit te geven, ons desin vesteringsprogramma dat bijna afgerond is en de lagere koers van de dollar ten opzichte van de euro, waren we in staat om onze schuld met 6 miljard euro te verlagen. Van 12,3 miljard euro in 2002 naar een gezonde 6,3 miljard euro aan het eind van 2004. Afgelopen februari hebben we onze kredietfaciliteit voortijdig beëindigd. Het feit dat we dit konden doen, bewijst dat er een groeiend vertrouwen is in onze financiële gezondheid. We moeten in ons achterhoofd hou den dat we in 2004 veel energie gestopt hebben in het herstellen van onze positie en daardoor zijn we heel ver gekomen. Wij zullen ons blijven richten op het herstel van de winstgevendheid.’ Peter Wakkie, Executive Vice President en Chief Corporate Governance Counsel: ‘Door de gebeurtenissen in 2003 kregen we te maken met aanklachten tegen het bedrijf. Vijfgrote zaken zijn inmiddels succes vol afgehandeld. Ik ben er trots op dat onze open en behulpzame instelling ervoor heeft gezorgd dat we schikkingen konden treffen met onder andere de SEC, Securities and Exchange Commission, en het Openbaar Ministerie. We hebben nog met enkele aanzienlijke zaken te maken en ik hoop dat we die zo snel mogelijk af kunnen handelen met zo weinig mogelijk financiële consequenties voor het bedrijf. Alle juridische en financiële zaken hadden ook hun weerslag op onze communicatie. Ik kan me voorstellen dat het soms lastig was om alles te begrijpen. Maar we worden meer relaxed op dit vlak. Met collega’s van alle arena’s werken we aan een nieuwe manier van communiceren: zo gebruiksvriendelijk en helder mogelijk.’ De OR is op de volgende manieren bereikbaar: Telefonisch (tijdens werkdagen): (075) 659 27 35 Via de fax: (075) 659 84 50 Via e-mai ondernemingsraad-ah@ah.nl Schriftelijk: Ondernemingsraad Albert Heijn, Antwoordnummer 250,1500 VC Zaandam

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 11