DUBBELLEVEN L van horen 1 Erik Thijs Wedershoven Aha 10 Verkoper, en jongere Hij is achttien jaar, zit in het eindexamenjaar van het VWO, werkt op woensdag- en zaterdagavond bij AH 1103 Wageningen, speelt een rol in de speelfilm Johan die in september tijdens het Nederlands Film Festival in première gaat en hij is in oktober 2004 gekozen als de Nederlandse jongerenvertegenwoordiger bij de Verenigde Naties. Het moge duidelijk zijn: het leven van ElïCT.E is een verhaal apart. williger, acteur i I Meer weten over de invloed van jongeren binnen de Verenigde Naties? Surf dan naar www.dewereldvandevn.nl Ken jij iemand met een bijzondere vrijetijdsbesteding? Laat het ons even weten via aha-magazine@ah.nl of via de gewone post: Albert Heijn, Interne Communicatie A301, Redactie Aha, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. s g Wat houdt dat eigenlijk in: jongerenvertegenwoordiger van de VN? ‘Samen met jongeren van andere landen maken we plannen om mondiale problemen aan te pakken. Zoals HIV een halt toeroepen en ervoor zorgen dat kinderen straks overal in de wereld naar een basisschool kunnen. Om dat te bereiken, zetten we speciale programma’s op. Ook praat ik regel matig met ministers en beleidsmakers om onze denkbeelden duidelijk te maken.’ En je zit strak in het pak, hebt een eigen chauffeur en verdient bakken met geld? ‘Nou, nee. Ik trek alleen een pak aan als het echt moet. En het is een onbe zoldigde functie. Dat betekent dat ik alleen mijn onkosten vergoed krijg, zoals vliegtickets naar New York, de thuisbasis van de VN. Voorlopig blijf ik dus nog wel bij Albert Heijn werken.’ Hoe ben je eigenlijk jongerenvertegenwoordiger gewor den? ‘Ik ben officieel gekozen tijdens de Nacht van de VN in Paradiso. Met de twee andere kandidaten heb ik toen een debat gevoerd over conflictpreven tie. Daarna mochten de jongeren in de zaal hun stem uitbrengen. Ik kreeg ongeveer zeventig procent van de stemmen. De volgende ochtend vloog ik al naar New York. Daar heb ik onder andere Ruud Lubbers ontmoet en met hem van gedachten gewisseld.’ En je acteercarrière? Hoe zit het daar nu mee? ‘Tsja, daar moet ik nu even mee stoppen. Wel zal ik mee doen aan de promotie voor Johan. In die bioscoop film speel ik het broertje van de hoofdpersoon. Ik heb samengewerkt met Michiel Huisman en andere bekende acteurs. Dat was een geweldige ervaring. Voorheen speelde ik wel vaker kleine rolletjes. Bijvoorbeeld in de speelfilm 06-05 van Theo van Gogh. Het begon allemaal tijdens een toneelstuk waarin ik een hoofdrol speelde. Er zat iemand van een castingbureau in de zaal en zo is het balletje gaan rollen.’ Weetje al watje na je eindexamen wil doen? 'Eigenlijk heb ik nog geen idee. Ik vind zoveel leuk dat ik geen keuze kan maken. Ik zit er nu hard aan te denken om na school eerst een jaartje wat rond te kijken.’

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 10