voor slachtoffers tsunami i DAGBOEKFRAGMENTEN UIT HET RAMPGEBIED Aha s Nederland kwam massaal in actie voor de slachtoffers van de aardbeving in Azië. Zo ook medewerkers van Albert Heijn. Hieronder staan enkele van de vele initiatieven. BARNEVELD lelie Acties LAREN Hendrik Smits, SM filiaal 1048 te Laren: ‘Bij ons in het filiaal kwam Ria Hartong Help slachtoffers aardbeving Azië! ‘Op woensdag 26 januari, precies een maand na de ver schrikkelijke verwoesting, komen we aan in het dorpje Tarangampadi. Een voor Indiase begrippen klein vissers dorp, direct aan de kust. Boten zijn verpletterd, huizen zijn weggevaagd, alles is stuk. Wel over een oppervlakte van een paar hectares. En dan is dit nog maar één van de 77 getroffen dorpen. Over een kustlengte van 188 kilometer zijn al 6063 inwoners verdwenen. Tussen de restanten van huizen lopen of zitten inwo ners. Onder een boom zitten vijftien mannen. Het blijken met het idee om naast de emballagekassa een doos op te hangen waar klanten hun emballa- gebonnetjes in konden doen voor giro 555. Deze doos had na een week een inhoud van 261,90 wat we overgemaakt hebben op giro 555.’ vissers te zijn. Ze denken dat er weer een tweede tsunami kan komen en durven niet meer te gaan vissen. Toch vreemd, de zee was eerst hun vriend en nu hun vijand. Een oude man in traditionele kleding komt ons tegemoet. Hij draagt een klein kindje van nog geen jaar op zijn arm. De man was tijdens de tsunami op het strand, waar ook zijn huisje stond. Voor hij besefte wat er gebeurde stond hij ineens midden in de overstro- f ming. Hij kon zich nog net vasthouden aan de boom die ongeveer tien meter naast zijn hut stond. Golven van DEN HAAG Mary Thoms, AH 1584 Den Haag: ‘Zelfben ik twee keer naar Sri Lanka geweest en heb mijn hart aan het land verpand. Als je ooit in een van deze landen bent geweest komt het nog harder aan wat de tsunami heeft aangericht. Zoveel doden en zoveel schade. Ik ben mij er zo van bewust dat het nog jaren duurt voor alles weer is opgebouwd. Wij heb ben daar vrienden wonen. Wij waren dan ook heel blij om te horen dat alles goed met hen was. Alleen geld storten en een pakket sturen vond ik dan ook niet voldoende. Ik heb een mail door de winkelgroep gestuurd om een inzamelingsactie te starten voor Sri Lanka. Er zijn al reacties binnengekomen en van die filia len kan ik dan ook wat verwachten. In mijn fili aal is op de servicebalie een pot neergezet en dat heeft nu al 294,32 opgeleverd. Ook hebben NULAND In AH 8570 Nuland werd een ton geplaatst waarin de klanten hun emballagebon- netje of geld konden deponeren. De opbrengst na zestien dagen was 1585,55. Dit bedrag werd door franchiseondernemer Zwanenburg met ruim 10 procent vermeerderd. In totaal werd er 1800,- overgemaakt op giro 555. collega’s geld gestort op mijn rekening en werden er spullen zoals shampoo, tandpasta en medicij nen gegeven. Dit alles gaat naar de organisatie Vrienden van Kogalla die er persoonlijk voor zorgt dat alles op de plaats van bestemming komt.’ DC GELDERMALSEN Het parttime team van Jan van Bijsterveldt had in 2004 het laagste ziek teverzuim. Dit leverde het team een budget op van 575,-. Het bedrag was bedoeld om met elkaar naar de Chinees te gaan. Na overleg bin” nen het team werd besloten om dit bedrag op giro 555 te storten. Ook andere teams doneerden Dick Nijland, projectmanager Winkelorganisatie, is bevriend met de Nederlander Peter Uyttewaal die een augurkenfabriek heeft in het zuiden van India. Medewerkers van dit bedrijf gaan een door de tsunami getroffen dorp langs de kust helpen bij de wederopbouw. Ook Dick wil helpen. Hij vertrok eind januari voor twaalf dagen naar India. Hieronder volgen enkele fragmenten uit zijn dagboek. Folkeringa, MAS AH 1602 Barneveld, over de inzamelingsactie voor giro 555 in zijn filiaal: ‘Op Giro 555 zondag 16 januari was er het feest van de Beste Winkelwedstrijd. Ook onze medewerkers waren daar aanwezig. Vanwege geloofsovertuiging zijn ongeveer veertig medewerkers niet meegegaan. Zij zou den eigenlijk een alternatief krijgen zoals bow len of een feest op zaterdagavond. Maar in plaats daarvan storten we het gereserveerde geld op giro 555. Het gaat om 1000,-!’

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 8