4£LIK!KLIK!KLIK! I I Biologische melk uit een kunstkoe 'ewe arkt gezocht e I waar kOMfnu de welk vandaan? 3 Aha ■Ste Si De schappen van AH 1016 Arnhem waren op 1 februari om 20.00 uur nog goed gevuld. Maar dat veranderde snel toen veertien medewerkers van computerbedrijf MC DOS langs kwamen om in totaal zestig minuten gratis te winkelen. Dit alles in het kader van een spaaractie van het computer bedrijf. VM Tom Stuart was erbij. De redactie van de Aha is op zoek naar medewerkers en oud-medewer- kers die in de eerste Albert Heijn-supermarkt hebben gewerkt. Deze supermarkt (SuperMart) was gevestigd aan de Nieuwe Binnenweg 276 in Rotterdam en ging in 1955 open. Daarvoor was het een zelfbedie- Bijna de helft van de kinderen van acht tot twaalf jaar nuttigt soms tot vaak biologische producten. Toch weet ruim veertig procent niet wat biologisch eten en drinken is. Dit blijkt uit onderzoek dat Albert Heijn heeft laten uitvoeren. Om kinderen bewuster te maken van biologische ingrediënten verzorgde Albert Heijn onlangs een biologische lunch voorde leerlingen van de Koningin Beatrixschool in de Haagse schilderswijk. Maar niet voordat melkveehouder Arie van den Berg hen alles had verteld over bio logische producten. Na de gezonde maaltijd mochten de kinderen een koe melken. Het was lastig om een echte koe in het schoolgebouw te krijgen, daarom werd het een kunstkoe. Maar wel een ‘biologische’ kunstkoe. de winkel en grepen wat ze maar grijpen konden. Maar er was ook een vrouw die heel beheerst bleef. Ze had de produc ten keurig in haar winkelwagentje gezet. Ook zag ik iemand die rustig voor het vak met cornflakes stond en een pak terugzette omdat hij die niet lustte.’ Hebben de shoppers veel schade aangericht? ‘Nee, dat viel reuze mee. Wel lieten we drie vulploegmedewerkers, Monica de Bie, Mark Leissner en Mohamed Asouit, meerennen zodat de winkel er bij elke deelnemer goed gespiegeld uitzag. Dat ningswinkel. Medewerkers die in deze winkel hebben gewerkt, kunnen zich melden door een e-mail te sturen naar aha-magazine@ah.nl, te bellen naar (075) 659 30 09 of een briefje te sturen: Albert Heijn, t.a.v. Rogier Rijkenberg, kamer A304, postbus 3000,1500 HA Zaandam. vonden we wel zo eerlijk. Een van de vul ploegmedewerkers kreeg in het vuur van de strijd een winkelwagen tegen haar billen. Zij heeft nog een tijdje mank gelopen. Ook de fotograaf kwam er niet zonder kleerscheuren vanaf. Om goede foto’s te nemen, liep hij regelmatig in de weg. Niet ongevaarlijk, want op een gegeven moment werd hij flink onderste boven gereden.’ Naschrift: twee weken later was het weer raak in AH 1016, toen mochten klanten van MC DOS in totaal veertig minuten gratis winkelen. Een medewerker van MC DOS die duidelijk toe is aan een nieuwe winkelwagen. Wat waren de spelregels? ‘De tijd per persoon verschilde van één minuut tot vijf minuten. Ze mochten meerdere winkelwagentjes gebruiken. Maar als ze niet op tijd bij de kassa waren, werd de helft van het wagentje leeggehaald. Verder mochten ze geen elektrische apparaten en tabak inladen.’ Hoe hoog was de eindrekening oor het bedrijf? ‘In totaal scande kassamedewerker Astrid Spoor bijna 4000 euro aan pro ducten. Niet gek, zeker niet voor zo’n klein winkeltje als wij. Een van de deel nemers had in vijf minuten voor 352 >o aan boodschappen verzameld. Dat was het hoogste bedrag.' Wat was de tactiek van de deelnemers? 'De meesten renden als een gek door i

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 3