DUBBELLEVEN 13 Aha Rugby? Dat is toch een sport voor uit de kluiten gewassen kerels elkaar grommend te lijf gaan? (18), vulploegmedewerker bij AH 1521 Tilburg, bewijst het tegendeel. Dit enigszins bedeesde meisje reist namelijk regelmatig naar Amsterdam om met het nationale rugbyteam te trainen voor de wereldkampioenschappen in 2006. Een goede bekende van het ziekenhuis zeker? ‘Nee hoor. Veel mensen denken dat rugby een ruwe sport is, maar dat is helemaal niet zo. Oké, na een wedstrijd heb ik wel vaak blauwe plekken en schrammen, maar dat is dan ook alles. Eigenlijk is het een sport voor iedereen. Groot of klein, dik of dun, het maakt niet uit. Als je goed traint en als je de spelregels kent, kan er weinig gebeuren.’ Nu je het erover hebt: wat zijn eigenlijk de belang rijkste spelregels? ‘Een team bestaat uit vijftien spelers. Scoren kan door de ovale bal achter de doellijn van de tegenstander te drukken. Dat noem je een try en je krijgt er vijf punten voor. Een try geeft je vervolgens recht op een conversie, een k/cktussen de palen. Daarmee kun je twee pun ten extra verdienen. Om te voorkomen dat de tegenstander scoort, mag je de speler die de bal heeft, vastpakken en op de grond duwen. Dat is een tackel.’ Hoe kom je erbij om te gaan rugbyen? ‘Mijn vader zat op rugby en ik ging altijd mee om te kijken. Zo’n acht jaar geleden ben ik zelf ook lid gewor den van Rugby Club Tilburg.' Hoe groot is de kans dat Nederland volgend jaar wereldkampioen wordt? ‘Die kans is vrij klein. Het aantal deelnemende landen is teruggebracht van zestien naar twaalf. In 2002 werd Nederland vijf tiende. Toen was ik er overigens nog niet bij hoor. Ik ben net achttien geworden en dat is de mini mumleeftijd om mee te mogen doen.' Krijg je veel commentaar op je rugbycarrière als je vakken aan het vullen bent bij Albert Heijn?‘Nee, de meeste collega’s weten niet eens dat ik het doe. Al zijn er wel collega’s die zelf ook rugbyen. Dat komt eigenlijk steeds vaker voor.’ Handig, kunnen jullie in de winkel ervaringen uit wisselen... ‘Nou, ik werk alleen drie uur op maan dagavond en in de schoolvakanties. Dat is dan flink doorwerken. Veel tijd blijft er dus niet over.’ Denk je dat je ooit je boterham kunt verdienen op het rugbyveld? ‘Nee. Een profcarrière zit er niet in, want rugby is niet echt een populaire sport in Nederland. Het zal dus wel altijd een hobby blijven.’ Ken jij iemand met een bijzondere vrijetijdsbesteding? Laat het ons even weten via aha-magazine@ah.nl of via de gewone post: Albert Heijn, Interne Communicatie A301, Redactie Aha, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. s g l i

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 13