Onze jarenlange samenwerking met AGF-leveranciers J 11 Aha Martinavarro Tropisch fruit DE RELATIE MET ONZE AGF-LEVERANCIERS Qin beeld Kort op de kist ■J Vezet k Leveranciers uit Nederland waaronder: Hartman (o.a. komkommers en paprika) Roorda (broccoli) Vermeulen (prei) Bos (tomaten) Weidenaar (bloemkool) Schot (ui en peen) Leveranciers uit de hele wereld waaronder: Martinavarro (Spanje, o.a. sinaasappels) Caputto (Uruguay, o.a. sinaasappels) Selby (Zimbabwe, sugar snaps, peulen, passiefruit) Codma (Italië, bloemkool) voor één dag. Je moet elke dag weten wat er speelt. Kort op de kist, noemen we dat.’ Bakker (handel, rijpen, verpakken, inkoop voor Vezet, transport) Vogelaar Hollands hardfruit, maar ook import, o.a. uit Frankrijk van Frederic Gabert dan over bananen, mango’s en avocado’s. Maar daar is een reden voor. Die vruchten lig gen daar een dag of vijf om te rijpen. Het gaat vooral om bananen, omdat die het populairst zijn. Bakker levert elke week 30.000 dozen met bananen. Maar de mango doet het ook steeds beter. Dit komt voornamelijk door de inspan- Na een korte stilte bedenkt Gé zich dat er ook producten zijn die toch wat langer dan een dag bij Bakker blijven liggen. We hebben het NB: Een aantal producten komt via het Landelijk Verscentrum in Nieuwegein naar de Verscentrales. kt gfejf ook de nodige producten telen. Bij- ^TOorbeeld aardbeien, prei, bloemkool, brocco li en sperziebonen in Nederland door Holland Crop-telers en paprika en bospeen in Spanje.’ Bakker doet de logistieke afhandeling en zorgt ervoor dat de verscentrales van Albert Heijn elke dag opnieuw bevoorraad worden. Een enorme klus, want het assortiment kan van dag tot dag veranderen door de weersomstan digheden. Het weer speelt natuurlijk ook een enorme rol bij de teelt van de producten. Overmatig veel regen of zon, kan het groente- en fruitassorti- ment flink beïnvloeden. Ver vooruit plannen, wordt daardoor lastig. De beperkte houdbaar heid van groente en fruit moet natuurlijk in plannen meegenomen worden. Gé: ‘Om de versheid en kwaliteit van ons groente en fruit te garanderen, hebben Bakker en onze verscentrales niet meer voorraad in huis dan We hebben een vaste langdurige relatie met al onze telers. Twintig tot dertig jaar is daarbij eerder regel dan uitzondering. Onze Spaanse sinaasappelleverancier Martinavarro spant de kroon. Dit was in 1961, inderdaad 44 jaar geleden, de eerste AGF-leverancier met wie we een vast contract sloten. Uit de AllerHande van november 1961: ‘Voor een bekend en aloud Spaans sinaasappel en mandarijnmerk heeft Albert Heijn de alleenver koop kunnen verwerven: Chico. Dat merk garan deert de huisvrouw een plukverse sinaasappel.’ I Verscentrale DC Zaandam Verscentrale DC Tilburg Verscentrale DC Pijnacker Verscentrale DC Zwolle Kant-en-klare groenten en fruit Nedato en De Koek Aardappelen Agarica (Bert Boer) Paddestoelen 700 Albert Heijn- winkels Agrico Panklare aardappelen

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 11