I Xu l 0^ Aha 10 Uitgeknepen? Wapperende Albert Heijn- vlaggen bij kassen, telers hun producten in de winkel controleren, jarenlange verbintenissen, intensieve samenwerking. We hebben een unieke band met onze telers van aardappelen, groente en fruit. Dat doet geen concurrent ons na. Wie hiervan de vruchten plukt? De teler, Albert Heijn én de klant. 4 Normen en eisen Groene vingers, blauw hart Vruchtbare relaties Gé Happe werkt al 24 jaar bij Albert Heijn. Sinds 1985 is hij categorymanager aard appelen, groente en fruit. ‘Als je het over AGF hebt, heb je het over authentieke, natuurlijke producten’, legt Gé uit. ‘Dat maakt het werken met deze assortimentsgroep zo mooi, maar ook best ingewikkeld. We hebben te maken met seizoenen. Daarom halen we onze pro ducten uit de hele wereld. Van juni tot en met oktober komt bloemkool uit ons eigen land, van november tot en met mei komt deze groente uit Italië en Spanje.’ Ook champignonkweker Bert Boer is een goede bekende van ons bedrijf: ‘Als je zegt dat je aan Albert Heijn levert, krijg je wel eens de vraag “of je niet uitgeknepen wordt”. Dan vertel ik dat ik trots ben dat ik aan Albert Heijn lever. Al bijna veertig jaar. Het mooie is, dat ik bij de hele keten van teelt tot het bord van de klant betrokken ben.Terwijl collega-telers veelal spe cialisten zijn, met anonieme afnemers en klanten. Voor mij is die transparantie in de keten een belangrijke stimulans.’ Gé Happe (rechts) met champignonkweker Bert Boer ‘Met al onze telers hebben we een vaste één- op-één relatie. Zij leveren in Nederland ook alleen aan ons. Dat is een voorwaarde die we al vele jaren stellen. Wij weten hierdoor exact waar bijvoorbeeld onze sinaasappels, broccoli, uien, aardappelen en nectarines vandaan komen. En onze telers weten als ze een zaadje in de grond steken dat de groente of het fruit in ónze winkels terechtkomt. Het geeft beide partijen zekerheid.’ Albert Heijn praat veel met boeren over het Een bedrijf dat volgens Gé benadrukt mag worden, is Bakker Barendrecht in Ridderkerk. ‘Bakker is onze hoofdleverancier van met name groenten. Dit bedrijf levert ruim 30 miljoen colli per jaar. Bakker werkt nauw samen met Albert Heijn en is eigenlijk een extern verlengstuk van onze AGF-afdeling in Zaandam. Al 40 jaar. We zijn samen opge groeid en met elkaar meegegroeid. De mede werkers van Bakker hebben groene vingers en een blauw hart. Naast het inkopen van groen te en fruit in binnen- en buitenland, laten zij teeltproces en hoe de zaken ervoor staan, m Gé: ‘Al onze telers voldoen aan de EurepGAI® normen én aan Albert Heijn-specifieke eisen. We hebben van alle producten, om en nabij de 400, de specificaties op papier staan. Uiteindelijk doen we dit allemaal voor onze klanten. Zij krijgen een mooi, lekker en veilig product in handen!’

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 10