«IHOLDNIEUWS ROBERTVANDE OR Ben jij het •antwoord? I Beëindiging kredietfaciliteit Netto-omzet vierde kwartaal 2004 1 e Verkoop BI-LO en Bruno’s afgerond 7 Aha KI Waar is onze ondernemingsraad mee bezig? Robèrtvan de OR geeft uitleg. De ondernemingsraad heeft de afgelopen tijd veel verschillende soorten vragen voor zijn kiezen gekre gen. Vragen die soms een behoorlijke impact kunnen hebben op de medewerkers. Soms direct, soms pas in de toekomst. Het gaat dan om vragen als: Hoeveel winstdeling ontvangen onze medewerkers volgend jaar? Is zelfscanning de toekomst voor onze winkels? Hoe gaat het met WAO- en réintegratietrajecten bij Albert Heijn? Worden al onze medewerkers (op een goede manier) beoordeeld? Hoe zit het met rookbeleid? Moet de doorbetaalde koffiepauze blijven bestaan? Is een gemechaniseerd DC de oplossing? Hoe zien onze IT-afdelingen er over 2 jaar uit? Moet Albert Heijn doorgaan met prijsverlagingen? Is 7 euro voldoende voor een warme maaltijd? De geconsolideerde netto-omzet van Ahold bedroeg in het vierde kwartaal van 2004 (13 weken) 12,3 miljard euro, een daling van 3,1 procent vergeleken met het vierde kwartaal van 2003 (12 weken) De netto-omzet werd beïnvloed door lagere wisselkoersen en desinvesteringen; de groei van de geconsolideerde netto-omzet in het vierde kwartaal bedroeg exclusief wisselkoerseffecten en de invloed van des investeringen 7,9 procent De geconsolideerde netto-omzet in 2004 4 februari - Om kosten te besparen wil Ahold de gedekte back-up kredietfaciliteit van 300 miljoen euro en 1,45 miljard dollar in de loop van deze maand beëindigen. Deze driejarige faciliteit werd op 17 december 2003 afgeslo ten met een bankensyndicaat. Door het suc cesvolle desinvesteringsprogramma heeft Ahold momenteel een sterkere financiële positie. Daardoor is de onderneming in staat om de kredietfaciliteit te beëindigen en zo de financieringskosten te reduceren. Ahold is in onderhandeling met financiële instellingen om later dit jaar een nieuwe kredietfaciliteit af te sluiten tegen gunstiger voorwaarden. uitvoert op het verschil in weken (12 weken in 2003 tegenover 13 weken in 2004) is het verschil 1,0 procent. Albert Heijn ging met succes verder met het her- positioneringsplan op de Nederlandse retailmarkt. Vooral het Kerstseizoen was succesvol voor Albert Heijn. In de week voorafgaand aan het Kerstweekend bezocht een recordaantal klanten de win kels van Albert Heijn. 31 januari - De verkoop van Aholds Amerikaanse retailbedrijven BI-LO en Bruno’s aan een aan Lone Star Funds ge lieerde onderneming is afgerond. Ahold en Lone Star voltooiden de transactie die op 23 december 2004 werd aangekondigd. BI-LO en Bruno’s zijn twee vooraanstaan de supermarktketens in het Zuidoosten van de Verenigde Staten. Gezamenlijk hebben ze meer dan 450 supermarkten en in 2003 hadden ze een gecombineerde netto-omzet van circa 4,7 miljard euro. Weet jij het antwoord op deze vragen en ben je bereid je mening te laten horen? Stel je dan verkiesbaar voor de onder nemingsraad! Voor 3 maart kunnen georganiseerde kandidaten door vakbonden aangemeld worden en vrije kandidaten kunnen zich nog tot I 17 maart verkies baar stellen. De verkiezingen vinden plaats op 13 tot en met 16 april. (53 weken) bedroeg 52,0 miljard euro, een daling van 7,3 procent ten opzichte van 2003(52 weken) De geconsolideerde netto-omzet steeg in 2004 exclusief wisselkoerseffecten en de invloed van desinvesteringen met 3,1 pro cent De netto-omzet van Albert Heijn steeg in het vierde kwartaal van 2004 met 9,9 pro cent tot 1,5 miljard euro. In het vierde kwartaal van 2003 bedroeg de netto- omzet 1,3 miljard euro. Als je een correctie De OR is op de volgende manieren bereikbaar: Via e-mail: ondernemingsraad-ah@ah.nl Telefonisch (tijdens werkdagen): (075)659 27 35 Via de fax: (075)659 84 50 3 j

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 7