albert. I t t 13 Aha I An bellen naar surfen Groei ilbert.nl lalbert albert, uw dagelijkse bezorgservice 1 formatmanager van Albert. ‘Ik ben natuurlijk ontzettend blij dat een van onze bezorgers hier de miljoenste bestelling heeft bezorgd. We zijn de afgelopen driejaar ontzettend hard gegroeid. Met 25 tot 30 procent per jaar. Dat heeft vooral te maken met de opkomst van ADSL-internet en het verbeterde prijsimago van Albert Heijn. En onze uitstekende dienst verlening, uiteraard!’ ‘De aanwas van zakelijke klanten is groot’, legt John verder uit. ‘Dan moet je vooral denken aan zorginstellingen als de Harteheem. Maar ook kinderdagverblijven en kleine bedrijven als makelaarskantoren en andere advies- en consultancybedrijven. Die laten de bood schappen voor bijvoorbeeld de lunch bezor gen. Deze klanten zorgen voor een stabiele basisomzet. Een belangrijke markt, dus, voor Albert. We werven zakelijke klanten actief door bijvoorbeeld in vakbladen te adverteren en mailings te versturen.’ V.l.n.r.: Albert-bezorger Alexander Ooft, formatmanager John Traas en Hans Jacob, regiomanager bij de Hartekamp Groep Tot drie jaar geleden belde de Harteheem bestellingen door aan de dichtstbijzijnde Albert Heijn-winkel. Hans: ‘Een medewerker ‘Ook dat winkeltje kunnen wij beleveren’, mengt John Traas zich in het gesprek. Hij is 5 S 3 UJ o o van die winkel leverde de boodschappen bij ons af. Op een gegeven moment stopten ze met deze service. We gingen op zoek naar een alternatief en kwamen uiteindelijk bij Albert uit. Dat was wel even wennen, want bestellen bij Albert kan alleen via internet. We hebben de huizen versneld van internet voorzien en gingen aan de slag. Met succes, het loopt nu als een trein. De bezorger gaat met de bestel lingen in één rit al onze huizen langs.’ Het liefst zou Hans op het terrein nog een winkeltje starten. ‘Want ook boodschappen doen hoort bij het dagelijkse leven. Albert zou in zo’n geval de grote en verse boodschappen blijven bezorgen. Kleine boodschappen als snoep of een potje jam kunnen bewoners zelf in het winkeltje kopen. Ja, dat zou een mooie combi zijn.’ ^Dit is een instelling voor verstandelijk gehan- Wcapten’, vertelt Hans Jacob. Hij is regioma nager bij de Hartekamp Groep, de organisatie waar de Harteheem onder valt. ‘Er wonen zo’n 190 mensen in vijftien huizen op het terrein. We proberen de bewoners zoveel mogelijk een “gezinsleven” te laten leiden. In ieder huis hebben we dan ook een keuken waar het avondeten gekookt wordt. Bij een normaal huishouden hoort immers ook het hele kook- gebeuren. Er is geen grote eetzaal of centrale keuken, wij hebben speciale kookmedewer- kers in dienst. De bewoners kunnen iedere dag zien en ruiken dat er voor ze gekookt wordt. Sommigen helpen zelfs een handje mee. Aardappels schillen of groente wassen, bijvoorbeeld.’ ‘Instellingen belangrijke markt voor Albert’

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 13