a DESCHERMEN UPS&DOWNS Het gezicht achter de actiekop INSPIRATIE Directievoorzitter DICK BOI blikt terug op de afgelopen periode 11 Aha I g Gek van Sterrenbeeld I Naam nationale trends en ontwikkelingen. Een belangrijk thema momenteel is gezond leven en welke positie we daarbij willen innemen. Daarbij verta len we ons gezamenlijk standpunt weer naar onze eigen lokale situatie. Zo hebben we laatst als Albert Heijn met het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel het Convenant Overgewicht getekend. De wel- vaartsziekte obesitas is een bedreiging voor de volksgezondheid. Een bedrijf als Albert Heijn is er weliswaar op gericht om elke boodschap- penkar zo vol mogelijk te krijgen, maar tegelijkertijd kijken we niet alleen naar de wereld van vandaag en morgen maar ook naar de wereld van overmorgen. We voelen en nemen onze verantwoordelijkheid en denken mee over hoe we de gevaren van overgewicht kunnen beperken. Zo bezocht ik tijdens mijn laatste bezoek aan de VS een concurrerende supermarkt waarin prominent een grote kom met vers fruit werd aange boden om kinderen te stimuleren fruit te eten. Het zag er prachtig uit: ananas, mango, druiven en sinaasappel. Maar het typisch Amerikaanse was dat er tussen het fruit een bak met chocoladesaus stond. Het was de bedoeling dat kinderen het fruit eerst door de chocolade haalden. Dat maakte het pas aantrekkelijk. De gevolgen zijn duidelijk. Het overge wicht bij kinderen in Amerika is desastreus. Ook in Nederland wordt er al campagne tegen gevoerd. Veel verschillende zaken passeren dus de revue tijdens de besprekingen binnen de Arena’s. Het is fijn om geïnspireerd te worden door collega’s en anderen. Dit is zo’n leuk vak. Druk, maar afwisselend en spannend. Daarmee inspireer ik mezelf. e organisatie van een actie bij Albert Heijn heeft wel wat weg van een militaire operatie. Zes personen van de afdeling Promotie zijn dagelijks bezig om alles zo soepel mogelijk te laten verlopen. Zij onderhouden contact met de category managers en flowmanagers (logistiek), en checken de inhoud van de AH BONUS. Alles moet met elkaar in evenwicht zijn, en dat is soms een hele klus. Tien weken voor een actie in de winkel komt, worden de categorymanagers benaderd. Zij krijgen dan te ho ren welk thema eraan komt en welke bijdrage ervan hen ver wacht wordt. Vervolgens worden de collega’s van de afde ling Logistiek en Fulfillment (de afdeling die de actieschet- sen voor de winkels maakt) benaderd. De worpschetsen voor de actiekoppen worden gemaakt, distributiecentra wor den bevoorraad en de collega’s van marketing zorgen voor A|t juiste promotiemateriaal en eventuele tv-commercials. In ue week voorde actie komt alles samen: de AH BONUS, tv- commercials, promotiemateriaal en producten in de winkels. Acties die zwaar worden weggezet in de diverse media, moe ten voor alle klanten goed zichtbaar zijn in de winkels. Daarom worden dergelijke actie-artikelen prominent gepresenteerd. Acties die beperkt worden gecommuniceerd, zijn alleen in de bancarella of displaykop van de grotere winkels te vinden. I Ahold werkt sinds eind 2003 met een I Arenastructuur. Er zijn er wereldwijd vijf: I de Albert Heijn Arena Nederland waar ook Etos, Gall Gall, Deli XL en de Ahold Coffee Company onder vallen, Arena Centraal Europa, Arena Scandinavië en twee Amerikaanse Arena’s. We staan als directievoorzitters van de verschillende Arena’s direct in con tact met de Raad van Bestuur van Ahold. Die onderlinge samenwerking is heel inspirerend. We leren van eikaars ervaringen, we delen kennis en informatie. Samen hebben we een goed overzicht van de retail-ontwik- kelingen in de wereld. Dat helpt ons bij het bepalen van de strategie en aansturen van de bedrijven. We zien elkaar om de twee maanden, elke keer is een van ons gastheer. We bezoeken dan uiteraard ook veel win kels, we zien wat er gebeurt in de verschillende landen. Daarmee krijgen we de kennis en het inzicht om onderscheidend te zijn én te blijven. Daarnaast leren we als Ahold Arena’s ook onderling van elkaar. Zo heeft bijvoorbeeld Amerika veel aan onze kennis over logistieke processen en leren wij van hen over zelfscanning. We werken samen met Centraal Europa en Scandinavië, waarbij ook de leveranciers intensief betrokken zijn, om topkwaliteit te kunnen leveren. We hebben zo goed de totale keten onder controle, bijvoorbeeld bij vlees, groente en fruit. Mb Naast het werken aan praktische zaken, kijken we ook naar onze geza menlijke toekomst. Hoe ziet Europa eruit over tien jaar, wat is de invloed van de economische ontwikkeling in Azië? En we volgen inter- RemkovanKesteren Bedrijfskunde Bij het hadden, liep bijvoorbeeld als een dolle. Daar e Qp je afgaan Hoteiscnoui en WH""*”' Amstel Hotel en het Americain te Amsterdam en vanaf 1991 Verkoopmanager, hoofd Ahold-personeelsrestaurant jmotiecoördinator Ha'1®en Werkte Achtereenvolgens ah

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 11