DUBBELLEVEN Scharen, vegen en. schrijven I I f'. 7 7 Aha 1 1 i Martiin Houwerzijl \1 T 1 In zijn vrije tijd oefent óFTOJTinWiï-lfJ (32) zijn stoottechnieken, eenvegen en scharen in de dojo. Afgelopen december was hij zelfs nog in Singapore om Nederland te vertegenwoordigen bij het wereld kampioenschap Pencak Silat, een harde maar sierlijke Aziatische vechtsport. Maar als de werkweek weer begint, verruilt hij als redacteur voor Deze IVeek en Aha, zijn harde vuisten voor zijn vlotte pen. Ken jij iemand met een bijzondere vrijetijds besteding? Laat het ons even weten via aha-magazine@ah.nl of via de gewone post: Albert Heijn, Interne Communicatie A301, Redactie Aha, Postbus 3000,1500 HA Zaandam. g K O Hoe komt een geboren Groninger erbij om aan Pencak Silat te gaan doen? ‘In Groningen zijn heel veel goede vechtsportscholen gevestigd, waaron der die van Bongkot Harimav waar les wordt gege ven in Pencak Silat. 19 jaar geleden ben ik daar met een proefles begonnen en daarna ben ik eigenlijk nooit meer gestopt met trainen. Sindsdien heb ik acht Nederlandse titels, twee Europese titels en diverse internationale titels gewonnen. Vorige maand heb ik nog geprobeerd mijn prestatie van het WK 1997 in Maleisië te verbeteren: een bronzen medaille. Helaas is dat niet gelukt. Maar ik laat me niet uit het veld slaan en ben alweer aan het trainen voor het volgende WK.' Dus je verschijnt elke maandag bont en blauw op de werkvloer? ‘Nou, het is een full-contactsport, dus het gaat er vrij hard aan toe. Vooral de sche nen en armen zijn regelmatig blauw. En een blauw oog wil ook nog wel eens voorkomen.’ Heb je na een zware training nog wel energie over voor een volle werk week? ‘Na een toernooi ben ik wel standaard kapot. Maar een overwinning doet de lichamelijke pijn verge ten. Na een goede training zitje vaak ook echt als een dwaas op de bank naar de tv te loeren. Dan gaat alles aan je voorbij. Heerlijk.’ Zijn je collega's niet doodsbang voor je? ‘Nee joh. Vind jij mij eng?’ Helpt je sport ook bij het uitoefenen van je werk? ‘Vechtsport maakt je rustig. Om de beste te wor den, moetje niet alleen fysiek, maar ook mentaal uitblinken. Alleen een sterke spirit zorgt ervoor datje goed met wedstrijdspanning kunt omgaan en op hetjuiste moment kunt presteren. Die ervaring helpt je ook om op je werk te presteren in drukke weken, vooral bij het halen van onze deadlines.’ .JE-

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 7