AHOLDNIEUWS ROBERTVANAEOR 1 De OR, iets voor jou? Beperkt onderzoek naar beleid uit verleden Juridische strijd over verkoop Disco I* Verkoop G. Barbosa BI-LO en Bruno’s Aha 6 Waar is onze ondernemingsraad mee bezig? Robèrt van de OR geeft uitleg. Met dank aan Martin van Voorst, medewerker RDC Zwolle, OR-lid en secretaris van de ondernemingsraad. 5 januari 2005 - Ahold gaat hoger beroep aantekenen tegen bepaalde nieuwe rechterlijke uitspraken die mogelijk van invloed zouden kunnen zijn op de afronding van de verkoop van Disco S.A. in Argentinië aan Cencosud S.A. Op 23 december 2004 heeft het hof van beroep in Mendoza verschillende uitspraken gedaan in de lopende rechtszaak inzake de ver- 6 januari 2005 - De Ondernemingskamer van het Gerechtshof te Amsterdam heeft een onder zoek gelast naar bepaalde gedragingen van Ahold gedurende de periode van 1 januari 1998 tot en met 18 december 2003. Het verzoek tot het onderzoek werd in februari 2004 ingediend door de VEB (Vereniging van Effectenbezitters) en een aantal andere aandeelhouders. Het onderzoek is beperkt tot de volgende onder werpen: consolidatie van joint ventures, de over name door Ahold van haar dochtermaatschappij U.S. Foodservice en het toezicht van Ahold op de inrichting en werking van interne controle van werkmaatschappijen, waaronder U.S. Foodservice. Alle andere verzoeken om onder zoek zijn verworpen door de Ondernemingskamer, waaronder begrepen alle beleidsmaatregelen vanaf 24 februari 2003. Ook het verzoek om voorlopige voorzieningen die, in dien toegewezen het huidig management in de bedrijfsvoering hadden kunnen belemmeren, is afgewezen. krijging van goedkeuring van de mededingings autoriteiten voor de verkoop van Disco. In het uiterste geval zouden de negatieve rechterlijke uitspraken de partijen ertoe kunnen dwingen de overdracht van de Disco-aandelen in elk geval tijdelijk terug te draaien. Ahold bestudeert de gevolgen van de door het hof van beroep gedane uitspraken nog en seerd samen met de ondernemingsraden van de andere werkmaat schappijen binnen de Ahold Arena Nederland, ‘s Ochtends spreekt Dick Boer; hij geeft zijn visie op het begrip ondernemingsraad en legt uit wat hij van een OR en van OR-leden verwacht, ‘s Middags wordt de groep O) opgedeeld per werkmaatschappij. Jij kunt dan onder meer vragen stellen aan de huidige OR-leden van Albert Heijn. Wat kun je precies verwachten, wat voor type moetje zijn voor de OR, krijgje voor alles vrijstellingen van je werk of gaat er ook privé-tijd inzitten? Kortom, alles watje wilt weten voordatjij je verkiesbaar stelt. Ben je geïnteresseerd, stuur dan snel (voor 27 januari!) het opgavenformulier in dat bij de bordmededelingzit. Faxen mag ook. Tot slot een oproep aan iedereen: breng straks in april 2005 je stem uit, zorg ervoor dat de beste mensen in de OR worden gekozen! Als er meer kandidaten zijn in jouw kiesgroep krijgje eind week 14 een stemformu- lier thuis in de bus. Als er maar één kandidaat in jouw kiesgroep is, wordt die automatisch gekozen. Je kunt stemmen via internet of per post. En denk eraan: iedere stem telt. bereidt een hoger beroep voor bij het Argentijnse hooggerechtshof tegen de on gunstige rechterlijke uitspraken. 31 december 2004 - Ahold gaat haar Braziliaanse supermarkt- en hypermarkt- onderneming G. Barbosa Comercial Ltda verkopen. G. Barbosa beschikt over 32 hypermarkten en supermarkten met een vooraanstaande positie in de provincies Bahia en Sergipe in het noordoosten van Brazilië. Tevens exploiteert G. Barbosa haar eigen credit card Credihiper. Daarnaast maakte Ahold op 23 december bekend dat de Amerikaanse retailbedrij- ven BI-LO en Bruno’s verkocht zullen wor den met een totale opbrengst van maxi maal USD 660 miljoen. BI-LO en Bruno’s zijn twee vooraanstaande supermarkt ketens in het zuidoosten van de Verenigde Staten met gezamenlijk meer dan 450 winkels en een gecombineerde netto- omzet in 2003 van circa EUR 4,7 miljard. I De OR is op de volgende manieren bereikbaar: Telefonisch (tijdens werkdagen): (075) 659 27 35 Vlade fax: (075) 659 84 50 Via e-mail: ondernemingsraad-ah@ah.nl Wie het mededelingenbord of het intranet goed in de gaten heeft gehou den of de Verkiezingskrant heeft gelezen, weet het: Albert Heijn kiest van 13 tot en met 16 april 2005 een nieuwe onderne mingsraad. De OR hoopt natuurlijk dat veel mede werkers zich verkiesbaar zullen stellen. Hoe meer keuze, hoe beter. Een plaats in de OR heeft nogal wat consequenties: je doet er veel interessante ervaring mee op, maar je bent er ook gemiddeld zo’n acht uur in de week mee bezig. Het is dus logisch datje niet één, twee, drie besluit jezelf verkiesbaar te stellen. Daarom organiseert de OR op 2 februari aanstaan de de OR-oriëntatiedag op het hoofdkantoor in Zaandam. Je krijgt er^ntwoord op al je vra gen: Hoe combineer ik het werk voor de OR met mijn hui dige functie? Kan een plaats in de OR gunstig zijn voor mijn verdere carrière? De oriëntatie- 9 dag wordt georgani-

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 6