#UK!KUK!KUK! AH-NEKDOTE In actie voor Giro 555 Convenant Medezeggenschap 2005-2008 JJeb jij iets voor deze pagina? Nieuw leven voor oude bedrijfskleding Albert ftei/n-nostalgie in ale Oekraïne 3 Aha AH 1146 Amsterdam scoorde met de kerststollen zo goed dat het filiaal een bedrag van 250 euro kreeg voorde personeelspot. Dit bedrag werd spontaan overgemaakt naar giro 555 ten behoeve van de slachtoffers van de aardbeving in Azië. En zo zullen er ongetwijfeld meer spontane acties plaats hebben gevonden. Heeft jouw winkel iets georganiseerd of weet je van collega's dat ze geld ingezameld hebben? Laat het ons weten via de mail: aha-magazine@ah.nl of via de gewone post: Albert Heijn, Interne Communicatie A301, Redactie Aha, Postbus 3000,1500 HA Zaandam. In 1982 was ik leidinggevende in een filiaal met heel veel jonge medewerkers van 15,16 jaar zonder werkervaring. Op een dag tijdens het lossen van de Zaan viel er een doos met potjes sperziebonen van de pallet. Mijn collega bracht dit naar de kantine en vroeg aan de jeugdige medewerkster of zij de potten schoon wilde maken. Een tijdje daarna wou hij ze ophalen, en tot zijn verbazing en hilariteit van anderen had de medewerkster letterlijk uitgevoerd wat hij vroeg. Ze had de potten leeggegooid en ze daarna schoongemaakt. wegens het beperkte aantal aanmeldingen is dit de laatste AH-nekdote. Noot van de redactie: 2005 is het jaar van de OR-verkiezingen. Door de nieuwe arenastructuur van Ahold Nederland, wordt de opzet van de medezeggenschap ook anders dan voorgaande jaren. De medezeggen schap zal meer onderwerpen gezamenlijk op gaan pakken. Hiervoor ondertekenden de onderne mingsraden binnen de Ahold Arena Nederland en de bestuurders van de verschillende werk maatschappijen op 9 december 2004 een convenant voor de komende zittingsperiode (2005- 2008). Partijen zijn overeen gekomen zich de komende OR-zittingsperiode te zullen inspannen om de kwaliteit van de medezeggenschap te optimaliseren. Om daar inhoud aan te geven ver plichten beide partijen (bestuurders en ondernemingsraden) zich tot het maken van een werk plan voor hun werkmaatschappij. In de Ahold Arena Nederland zitten de OR'en van: Albert Heijn, (^old Coffee Company, Deli XL, Etos, Gall&Gall en Group Support Office. ervan overtuigd dat ze bij mensen terechtkomen die de kleding goed kunnen gebrui ken.’ En zo kan het datje op de gekste plekken oude Albert Heijn-kleding tegenkomt. Een klant van AH 1283 Borculo overkwam dat tijdens een vakantie in de Oekraïne: ‘Prachtig hè. Deze meneer in “zijn” AH-jasje. Hij stond met zijn rolstoel achter me op de markt in Beregowo in de Oekraïne. Met “handen en voeten” probeerde ik hem te vertellen dat dit jasje uit Holland kwam, en of ik een foto mocht maken. Ik weet niet of hij begreep wat ik zei, maar hij lachte stralend voor de foto. Ik vond het geweldig om te zien hoe goed onze oude kleding terechtkomt.’ Wil van Abeelen, supermarktmanager AH 1547 Waalwijk Kiat het ons weten via de mail:aha-magazine@ah.nl of via de gewone post: Albert Heijn, Interne Communicatie A301, Redactie Aha, Postbus 3000,1500 HA Zaandam. Van verschillende kanten ontving de redactie foto’s waarop te zien is waar onze oude kledinglijn zoal naartoe gaat. Hans van der Horst, flow manager assortimentsgroep VRO van HK Replenishment, stuurde ons een mailtje van broeder Roberto van een school in Cambodja. Zijn stu denten waren erg blij met de Albert Heijn-jasjes die ze dankzij Albert Heijn en de stichting DPA bereikten. Hans: ‘Een paar maanden geleden hebben we zo'n 50.000 jasjes en bodywarmers verstuurd en onlangs ging er weer een trailer met 14.000 kledingstukken via de stichting DPA naar het buitenland. Het zijn allemaal ongebruikte kledingstukken die Albert Heijn koste loos ter beschikking stelt. Waar de kleding pre cies naartoe gaat weten we niet altijd. Maar we zijn

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 3