Shoppen bij de concurrent DE VISHANDEL DE MARKT SUPER DE BOER Op de markt Harlingen, vissersplaats bij uitstek. De visafdeling van de Albert Heijn- vestiging aan de Zuiderhaven is er een slag groter dan gemiddeld. Als shoppen bij de concurrent. Aha 12 Erna de Vries /a ff f g verkoper én viskenner heeft deze afdeling onder haar hoede. Met haar gingen we dan ook* I»' Vissen op het Erna de Vries (40) praat met liefde over vis. Ze eet het zelf graag (‘vis is zó veelzijdig’) en is trots op ‘haar’ visafdeling bij Albert Heijn. ‘We heb ben veel keus. En alles is vers en schoon doordat het onder een bescher mende atmosfeer is verpakt. Haring, haringfilet, vier verschillende soorten garnalen, rivierkreeftjes, zalm, zalmfilet, zalmhaasje, tilapiafilet, sliptong, mosselen.We hebben zelfs zure mosselen, omdat die heel populair zijn in Harlingen. Mijn favoriet is tonijnsteak. Heerlijk met pastasalade en romanescosaus!’ De worp komt van het hoofdkantoor, maar ‘soms veranderen we wel eens wat. Zo hoort de mosselgroente eigenlijk bij de groenteafdeling, maar wij hebben de zakjes bij de vis gelegd. Ik vind het fijn als het er als geheel mooi uitziet.’ Het enige wat Erna jammer vindt, is dat sommige producten ineens tij delijk niet meer leverbaar zijn. ‘Dat komt best wel vaak voor, en dan moeten wij dus “nee” verkopen. Zo is deze week de haring uit het assor timent, en wanneer die terugkomt? Geen idee! Daar zou wat mij betreft wel eens iets aan mogen gebeuren.’ op je tong.Het is allemaal vers. Je ziet het ook aan de ogen, die zijn helder. Zodra ze troebel worden, zijn de vissen minder vers. En moet je kijken wat een keuze.’ Ze wijst een sliptong aan. ‘Die hebben wij als fil(B maar zo ziet ie er eigenlijk uit.’ De vis ligt wat kriskras door elkaar. ‘Ik heb graag dat alles recht ligt, maar de kraam ziet eruit zoals een kraam eruit moet zien. En alles is schoon.’ Vishandel Dirk Marja is gevestigd op het parkeerterrein van Super de Boer: een klein prieel met een terras. Binnen ziet Erna een poster met Het is woensdag: marktdag in Harlingen. We lopen naar de kraam met versgevangen vis. Niet te vergelijken met de visafdeling van Albert Heijn, maar wel leuk om te zien. Erna is er erg enthousiast over. ‘Dit is een fantastische kraam. Die zalm, die pangafilet - een fijne vis die smelt We pakken de auto naar Super de Boer in Harlingen. Daar blijkt de vis afdeling opvallend klein. En over wat er ligt, is Erna niet te spreken. ‘Het is een aanfluiting. Het lijkt wel of die afdeling er alleen is om “toch wat vis” te hebben. En de indeling is raar: de gemarineerde zalm helemaal links, de zalmmoten helemaal rechts, en ertussenin allerlei andere vis soorten. Ik zou alle zalm naast elkaar hebben gedaan. Hier ook: de grote dozen met roze garnalen horen toch naast de kleine dozen met roze gar nalen? En dan is het meeste ook nog eens kort houdbaar: tot en met vandaag of morgen. Dat kan gewoon niet.’ VA mair3LeJi«' ni. t-

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 12