QQQ Aha w Toekomst Topklanten Uitbreiding Ill jgnnlt-uti k ‘We hebben een bestand met bijna 5 miljoen actieve Bonuskaarthouders. Daar kan geen enkele retailer in Nederland aan tippen. In 2005 gaan we meer en nog beter gebruik van die gegevens maken. Zo willen we specifie ke klanten tijdens grote acties, bijvoor beeld de Hamsterweken, graag nog extra aanbiedingen geven. Eén groep klanten sturen we bijvoorbeeld kortings- coupons voor vlees, een andere voor houdbaar en weer een andere groep voor AGF. Ook gaan we het komende jaarverder met de zogenaamde "event driven marketing". Dat wil zeggen dat we klanten in een bepaalde levensfase of met een specifiek kenmerk benade- medewerkers rijden er geen volle vracht wagens naar de winkels.' - ren. Bijvoorbeeld als er een kindje op komst is. Of als we zien dat klanten minder bij ons gaan besteden of zelfs niet meer komen. Maar ook klanten die verhuizen. We vertellen ze waar de dichtstbijzijnde Albert Heijn-winkel in hun nieuwe woonplaats is.’ Draadloos netwerk ‘In 2005 gaan we van start met draadloze netwerken in de winkel', zegt Cor Berger, categorymanager Data Communicatie van de afdeling Store Development. ‘Alle weegschalen én het prijscontrolestation worden hierop aangesloten. Bekabeling naar de weegschalen is dus niet meer nodig. Vanaf een centraal punt in de winkel worden de data dan op afstand met radiogolven naarde digi’s gestuurd. Voordeel is dat we kosten besparen door dat we geen bekabeling hoeven aan te leggen. En winkelmedewerkers kunnen de weegschaal gemakkelijk op een andere plek neerzetten. We gaan in 2005 starten met winkels die ver bouwd gaan worden en verouderde weegschalen hebben.' klanten. Belangrijk is dat het relevant is voor de klant en dat ze zelf kunnen beslissen of ze mee willen doen. Een soort digitale ja/nee-sticker.’ ‘De mogelijkheden met onze Bonuskaartgegevens voor de komende jaren zijn enorm. In de toekomst kun nen we bijvoorbeeld ook sms inzetten. Dat kan heel lokaal. Stel, een super marktmanager in Dongen heeft een wijnvoorraadje waar hij vanafwil. Wij kunnen zien wie onze goede wijnklan ten zijn en welke van deze klanten in zijn winkel boodschappen doen. Deze klanten sturen we een sms’je waarin we vertellen dat ze voor een goede fles wijn voor een aantrekkelijke prijs in hun Albert Heijn-winkel moeten zijn. Heel gericht, lokaal op een bepaalde groep ‘Met RFID is het mogelijk om een Bonuskaart van een onzichtbare chipte voorzien. Dan kun je bij binnenkomst de kaart al scannen en weetje wie er in je winkel rondlopen. Zonder dat de klant de kaart zelf ergens hoeft te scannen. Als er een paar topklanten in je winkel zijn, kun je de supermarktmanager een ‘‘digitaal seintje” geven. Als hij in z’n kantoor bezig is, kan hij ervoor kiezen om z’n gezicht op de winkelvloer te laten zien en klanten aan te spreken. In de verre toekomst kun je op een beeldscherm in de winkel klanten persoonlijke aanbiedingen laten zien. Als ze geïnteresseerd zijn, kunnen ze hiervan profiteren.’ ‘We hebben onlangs groen licht gekre gen voor uitbreiding. Komend jaar gaan we in DC Pijnacker weer bouwen en tes ten. Aan het eind van dit jaar moet de uitbreiding gereed zijn. Nu zitten er zo’n 430 producten in Triple 0, dan moeten het er 900 zijn. De installatie wordt trouwens niet alleen groter, maar ook beter. We hebben in 2004 veel geleerd over de huidige installatie. Met deze uit breiding zijn grote investeringen gemoeid. Dat wil ik nog wel even zeg gen. Ik vind het vervelend als ik ergens lees dat Albert Heijn door de prijsverla gingen minder zou investeren. Terwijl ik zo trots ben dat we dit als bedrijf juist wél doen.’ René Nowee (38), manager Direct Marketing, over het wijnvoorraadje dat een supermarktmanager met een speciale actie wil verkopen. Vanuit Zaandam stelt de afdeling Direct Marketing trouwe wijnklanten met een sms op de hoogte.

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 10