‘Adopt a family’ brengt medewerkers in contact met klanten groepjes van twee bezochten zo’n tachtig Albert Heijn-medewerkers de afgelopen tijd twee gezinnen. Met die gezinnen gingen ze boodschappen doen, koken en eten, terwijl ze ondertussen tal van vragen stelden. Aha 8 De wensen van de klant moeten altijd centraal staan bij Albert Heijn. Dat klinkt logisch, maar hoe goed kenner^ wij onze klanten eigenlijk? Nooit goed genoeg. Daarom is het project ‘Adopt a family’ in het leven geroepen. In Op naarde C1000 Spel met keuzekompas Voorkeur voor huismerk Op de stoel van de klant Na het spel gingen Mariëtte en Michiel mee boodschappen doen en bleven ze ook eten. Mariëtte: ‘De C1000 waar dit gezin altijd boodschappen doet, is de een na grootste C1000 van Nederland. Met bijvoorbeeld een enorme tropische afdeling met producten als kousenband en laos-wortels waar zelfs wij van onder de indruk waren. Maar Chantal deed gericht haar boodschappen: ze kocht alleen de spullen die we nodig hadden voor het avondeten. Drie dagen later. Op het hoofdkantoor van Albert Heijn blikken Mariëtte en Michiel terug. Hoe vonden ze het? Mariëtte: ‘Heel insdag 2 november. In het kader van ‘Adopt a family' bezoeken H Mariëtte van Maanen 37cate- gorymanager 1 fiepvries en Groenteconserven, en Michiel Mak (29) categorymanager Bakery, samen hun tweede gezin: tweeverdieners met een dochtertje van 2,5. Helemaal onvoorbereid zijn ze niet. Een week eerder hebben ze al wat informatie ontvangen. Over de samenstel ling en de hobby’s van het gezin (ze zijn geobsedeerd door auto’s, zitten ook in een cabrio-club), en waar het gezin boodschap pen doet: de Cl000 in hun woonplaats Almere. De opdracht luidt: de motieven van het gezin achterhalen om voor deze super markt te kiezen. En hieruit vervolgens actie punten halen om onze winkels nog aantrek kelijker te kunnen maken. leerzaam. Het was wel de tweede keer dat Michiel en ik met een gezin meedraaiden, daardoor waren er minder eye-openers, maar de tegenstelling was juist weer leuk. Ons eerste gezin bestond uit vader, moeder en vijf kinderen, en geld was echt een issue. Die moeder gaf maar 50 euro per week aan boodschappen uit! Elke zondag ploos ze de folders van alle supermarkten na op aan biedingen, en naar die supermarkten ging ze dan toe. Voor het tweede gezin, met twee verdieners, was geld veel minder belangrijk.’ Mariëtte en Michiel brachten zo’n vijf uur met het tweede gezin door. Alleen moeder Chantal en het dochtertje waren thuis, de vader was aan het werk. Michiel: ‘We zijn gastvrij ontvangen, Chantal is iemand die erg van gezelligheid houdt. We hebben eerst wat over koetjes en kalfjes gepraat, daarna hebben we een spel gedaan om te kijken wel ke motieven het belangrijkst zijn in de keuze voor de Cl000. Hiervoor hadden we een keuzekompas, een handig middel om te schiften. Wat vond Chantal belangrijk en wat Er waren nog meer dingen die Mariëtte en Michiel opvielen. Michiel: ‘Chantal had thuis al verteld dat ze de voorkeur geeft aan het huismerk. Ze koopt alleen een A-merk als niet: reizen, locatie, winkel, personeel, assor timent. Zo bleek bijvoorbeeld dat ze ope ningstijden niet belangrijk vond, maar een schone winkel en verzorgde medewerkers weer wel.’

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 8