AHOLDNIEUWS UPS&DOWNS 31 MHV Cijfers derde kwartaal I - Ahold verplaatst hoofdkantoor Zaandam 9 november - Het hoofdkantoor van Ahold zal eind 2005 verplaatst worden naar Amsterdam. De verhuizing draagt bij aan de algehele herpositionering van het hoofdkantoor. Het markeert daarmee een nieuwe fase in de geschiedenis van het bedrijf. Het Group Support Office (GSO) vindt zijn nieuwe werk plek in het kantoorgebouw Huys Europa aan de IJ-oevers in Amsterdam. Het zal maximaal 160 werkplekken omvatten. De staf van het GSO zal zich met name richten op ondersteuning van de Raad van Bestuur. Afdelingen die vooral de Arena’s ondersteunen (zoals Albert Heijn, Etos, Gall Gall) zullen wor den ondergebracht bij die bedrijven zelf. Directievoorzitter DICK BOER blikt terug op de afgelopen periode 7 Aha I I ALBERT HEUN Albert Heijn Giant-Carlisle en U.S. Foodservice lieten in het derde kwartaal een verbetering van de onderliggende resultaten zien. Exclusief het effect van een herstructureringslast in het derde kwartaal van 2003 realiseerde de Albert Heijn Arena een hoger bruto- omzetresultaat en bedrijfsresultaat vóór impairment en afschrijving goodwill en bijzondere posten in vergelijking met hetzelfde kwartaal van vorig jaar. In het derde kwartaal van 2004 zette Albert Heijn het beleid van prijsherpositionering op de Nederlandse markt voort. Deze algehe le prijsherpositionering, inclusief een volledig nieuw ontwerp en een herpositionering van het huismerkassortiment, resulteerde in een flin ke groei van afzet en omzet vergeleken met vorigjaar. Deze groei, in combinatie met een strakke kostenbeheersing, resulteerde in aanzien lijk betere prestaties. Zaandam, 24 november 2004 - Ahold heeft de resultaten over het der de kwartaal van 2004 gepubliceerd. “Dit kwartaal laat opnieuw zien dat 2004 vooral een overgangsjaar is," zei President en CEO van Ahold, Anders Moberg. “Sinds het begin van het derde kwartaal hebben we diverse uitstaande issues tot een eind gebracht en zijn we doorgegaan ons te richten op de bedrijfsactiviteiten. In het kort hebben we recent de aandelentransacties met ICA AB afgerond, een definitieve schikking getroffen met het Openbaar Ministerie en de Amerikaanse SEC, onze Spaanse activiteiten verkocht, ons controlerend belang in Disco overge dragen aan Cencosud en een begin gemaakt met de verkoop van de resterende 13 grote Poolse hypermarkten.” voor zowel medewerkers als klanten. Daarnaast heeft respect natuurlijk een nog bredere strekking. Zoals respect voor de wereld om ons heen en zorg voor de producten die we in de winkels verkopen. Biologisch is er zo’n voorbeeld van. Volgend jaar zullen zo’n 275 Biologische producten een andere verpakking krijgen, allemaal Eigen Merken. We willen hiermee het belang van Biologisch opnieuw benadruk ken. Daarnaast werken we ook hard aan zaken als het verantwoord produ ceren van bijvoorbeeld koffie. Al onze koffie is gecertificeerd. We zijn daarmee uniek in Nederland. We zijn sinds 1999 aangesloten bij de Stichting Utz Kapeh waarmee respect voor de boeren en hun leefomstan digheden veel aandacht krijgt. Hetzelfde geldt voor milieu en gezondheid, bijvoorbeeld de hoeveelheid residuen op groenten en fruit. Het heeft onze volle aandacht. We zijn er voor om samen met instanties zaken op te pak ken. Samen is ook het woord voor de komende weken, de drukste weken van het jaar in de winkel. Een prachtige periode en dit jaar heel uniek door de vijftig, zestig bij zondere Feesttoppers die we brengen. Het laat opnieuw zien dat Albert Heijn staat voor meer dan prijs, maar juist ook voor service en kwaliteit. Natuurlijk wens ik ieder straks fijne feestdagen toe met familie en vrienden en een in alle opzichten goed 2005! ^kt jaar 2004 ligt bijna achter ons. We hebben een grote en belangrijke Ombuiging gemaakt dit jaar. Prijs is belangrijker geworden en we hebben ons marktaandeel weer verstevigd. Er wordt ons wel eens verweten dat we teveel druk op de prij zen leggen en men wil ons de kop van jut laten zijn maar we vragen geen enkele concurrent om lager te gaan. Bovendien is de markt Europees geworden, we bewegen mee met de ontwikkelingen. Wij weten wél als Albert Heijn welke positie we willen innemen. We hebben van oudsher een plaats in het midden van de markt gehad. Prijs is het afgelopen jaar zeker niet het belangrijkste geweest. Er zijn natuurlijk meer dingen belangrijk. Bijvoorbeeld de multiculturele samen leving waarin we wonen en werken. Albert Heijn is een afspiegeling van die samenleving en daar zijn we trots op. In de DC’s werken mensen met meer dan 40 verschillende nationaliteiten samen. En ook de winkels zijn een spiegel van de samenleving. We hebben intern en extern met alle facetten van de maatschappij te maken en we werken er al jaren aan om er inhoud aan te geven. Zo wordt in Deze Week en Aha regelmatig aandacht besteed aan de achtergronden van onze medewerkers, bijvoorbeeld met J^n artikel over de Ramadan of het suikerfeest in de DC's. Een ding komt daarbij steeds naar voren en dat geldt in de breedste zin van het woord: respect voor elkaar moet hoog in het vaandel staan. Dat geldt natuurlijk

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 7