‘Wlijn vriend erstkindekes kinderdag verblijf runteen 4 0 A I Aha 6 Dian Drenth (35), SM AH 1554 Amstelveen ‘Ik heb het af en toe best zwaar gehad tijdens die laatste weken voor het verlof, maar iedereen hier in de winkel was heel zorgzaam gelukkig. ZWANGERSCHAP RECHTEN EN Vooral de wat oudere vrouwelijke collega’s zeiden dan: “Ga alsjeblieft naar huis, werk is niet het belangrijk ste”. Als leidinggevende wil je overal bij betrokken blijven en altijd aan wezig zijn. Maar dat is op het laatst moeilijk vol te houden. Klanten waren vooral verrast. Ze verwachten al niet echt een vrouw als bedrijfslei der, laat staan eentje die in verwach ting is! Maar ze vonden het wel heel leuk. Na de bevalling ga ik weer lek ker aan de slag. Mijn vriend runt een kinderdagverblijf, dus de opvang van ons kind is nu al goed geregeld.’ Ben je zwanger? Dan heb je recht op zestien weken betaald zwangerschaps- en bevallingsverlof: zes weken vóór de vermoedelijke beval- lingsdatum, tien weken daar na. Als je dat prettiger vindt kun je ook ‘schuiven’ in deze periode: vier weken zwanger schaps- en twaalf weken bevallingsverlof. Alsje eerder bevalt dan verwacht, schuiven de niet- gebruikte zwangerschaps- verlofdagen door naar het bevallingsverlof. De totale verlofperiode blijft 16 weken. Bij een latere bevalling dan verwacht, worden deze dagen niet in mindering gebracht op het bevallingsverlof. De totale verlofperiode bedraagt dan meer dan 16 weken. Je meldt het verlof uiterlijk 3 weken voor de gewenste ingangsdatum bij je leiding gevende. Hierbij moetje een ingevulde zwangerschapsver- klaring van een arts of verlos kundige overleggen. Wanneer je wilt ‘schuiven’ met je verlof- W? dagen, moetje dit uiterlijk 10 weken voor de vermoedelijke bevallingsdatum melden. Naast zwangerschaps-en bevallingsverlof heb je (ook als mannelijke medewerker) recht op ouderschapsverlof tot het moment waarop het kind acht jaar wordt. Kijk voor de uit gebreide voorwaarden op intra net of informeer bij je leiding gevende. Na de bevalling in deeltijd werken? Overleg ruim van tevoren met je leidinggevende.

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 6