bezingende orderpicker JSf December is dé feestmaand van het jaar. En wat is een feest zonder muziek? Daarom: een extra grote DUBBELLEVEN met twee muzikale collega’s in de spotlights. 4 Met een beetje geluk zijn ze volgend jaar op MTV en TMF te zien: de vijfkoppige metal-band Wackmobil. In 2005 gaan ze de studio in om een cd op te nemen en er zijn ook al plannen voor een videoclip. De zanger is Hij studeert Internationale Betrekkingen aan de Universiteit Utrecht en werkt op zaterdag in DC Geldermalsen. Aha 20 DUBBÏLl Metal? Dat is niet echt een stroming voor het gro te publiek. 'Het is echt niet zo’n bak herrie als je| zou verwachten. De muziek is vrij ruig, maar de zang is heel melodieus en ik zing ook vrij hoog. Dat geeft een apart contrast. Officieel heet onze muziek NU-metal, een stroming die aan het begin van de jaren negentig ontstond.’ Jullie treden zeker regelmatig op tijdens bruiloften en partijen? ‘Nee, daar leent onze muziek zich niet echt voor. We treden voorlopig nog veel op in podi- umcafés en kleine zalen, waar het weleens voor komt datje voor tien mensen staat te spelen. Dat was vorigjaar tijdens de Diesel Awards in het Olympisch Stadion in Amsterdam wel anders: toen speelden we voor een paar duizend mensen. Het leuke was dat we de eerste prijs wonnen in de categorie “rock". Mochten we metz’n allen gratis Diesel-kleding uitzoeken.' En toen was er ook nog een platenmaatschappij d’ jullie ‘ontdekt’ heeft. ‘Inderdaad. Afgelopen juni hebben we een contract getekend bij Electric Company, een nieuw Nederlands platenlabel. Ze willen dat we eerst nog de nodige podiumervaring opdoen en in het voorjaar van 2005 gaan we de studio in om een cd op te nemen.’ Nu maar hopen dat je niet je stem kwijtraakt. ‘Toen ik zo’n vijfjaar geleden begon met zingen, kreeg ik al snel last van mijn stem. Ik heb toen meteen wat zanglessen genomen om de techniek van een goe de ademhaling onder de knie te krijgen.’ Nog tips voor beginnende bandjes? ‘Het is leuk om muziek te maken. Maar als je echt wat wilt bereiken, is liedjes maken en in de garage oefenen niet voldoende. Je moet echt veel rege len. Gelukkig is onze drummer heel fanatiek. Hij heeft ADHD en is constant overal optredens aan het regelen.' I www.wackmobil.com

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 20