o ttdvies aan de directie 2005 wordt het jaar van de OR-verkiezingen i Aha 18 De ondernemingsraad van Albert Heijn kreeg in het jaar 2003 flink wat voor zijn kiezen: de Ahold-crisis, prijsverlagingen en de reorganisatie. Nu er weer een beetje rust in de tent is, blikt de ondernemingsraad terug. En vooruit natuurlijk. Want 2005 wordt het jaar van de OR-verkiezingen. Tijd dus om spijkers met koppen te slaan! Er is een advies uitgebracht aan de directie. En deze heeft daar uitgebreid op gereageerd. Hieronder volgt een samenvatting van de adviespunten die de 0R onlangs aan de directie gestuurd heeft én het antwoord van de directie. tie richting medewerkers op de werkvloer heeft onze nadrukkelijke attentie. Wij gaan in brede zin kijken naar de communicatie met onze medewerkers, waarbij vragen aan de orde komen als: Zijn wij wel altijd duidelijk? Worden alle platforms gebruikt? Welke midde len en mogelijkheden zijn er nog meer?' WERKOVERLEG Op elke werkplek van de Albert Heijn-organisatie moet er op een juiste manier werkoverleg gevoerd worden. En daar moet dus ook een plan voor gemaakt worden. Antwoord directie: ‘Vanuit P&O zijn al initiatie ven genomen om werkoverleg meer te borgen. Binnen het P&O-overleg wordt besproken hoe we het werkoverleg binnen de verschillende bedrijfsonderdelen kunnen inrichten. Het is daarbij belangrijk dat er een richtlijn komt, dat de leidinggevende handvatten geeft om het werkoverleg invulling te geven. Hierbij zal worden aangegeven hoe vaak werkoverleg moet plaatsvinden, welke onderwerpen in ieder geval aan de orde moeten komen, en met name dat er ruimte moet zijn voor dialoog en niet alleen eenzijdige informatie verschaffing.' CULTUURTRAJECT De OR is blij met het cultuurtraject waar de directie mee bezig is. Wel wil de OR weten hoe dit traject ingepast f wordt in de bestaande programma’s (TRACK, Leef je in, leef je uiten Blauw). Verder vindt de OR dat de directie rekening moet houden met NULMETING Om te checken hoeveel invloed medewerkers hebben op hun werk en werkomstandigheden, wil de OR dat er een nul meting gehouden wordt. Antwoord directie: ‘We willen de nulmeting meenemen in een vol gend medewerkerstevredenheidsonderzoek.’ HELDER COMMUNICEREN OP DE WERKVLOER De directie moet ervoor zorgen dat medewerkers op de werkvloer op een heldere manier door hun leidinggevenden worden ingelicht over de plannen voor de toe komst en wat dat betekent voor het uitvoeren van taken. Antwoord directie: ‘De communica- Sen terug- en vooruitblik worden. Maar die rol kunnen we alleen spelen als de medezeggenschap overal in de organisatie goed geregeld is. Als OR hebben we nu vast gesteld dat dit echt beter kan. Albert Heijn is veranderd van een team- gestuurde naar een procesgestuurde organisatie. Tegenwoordig lezen DC-medewerkers via het schermpje op hun scanner wat ze moeten doen. En in de winkels wordt er gewerkt met kwartierenplanningen. Veel medewerkers ervaren dat als een keurslijf. Kennelijk hebben mede werkers in die overgangsperiode te weinig het gevoel gehad hun zegje te kunnen doen. Er is vanuit het HK via de diverse middelen wel hierover^^ flV oorzitter Joop van Essen, vice-voorzitter Daniël van Gooi en K secretaris Martin van Voorst zijn unaniem van mening dat K een OR altijd het belang van de organisatie moet dienen. Weliswaar met de focus op de medewerker, maar niet ten W koste van alles. Daar denken sommige medewerkers anders over. Het afgelopen jaar kreeg de OR steeds meer klachten over zaken die niet goed gingen en over het feit dat medewerkers daar zelf zo weinig invloed op hadden. Blijkbaar ging er toch iets mis. Joop: ‘Zes jaar geleden hebben we de keuze gemaakt om een strategische ondernemingsraad te

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 18