I Sander van der £>aan is klaar voor i 1 Sander van der Laan, directeur Commercie, houdt zich dagelijks bezig met het commerciële vuurwerk van Albert Heijn. En dat vindt hij prachtig: ‘Ik heb de leukste baan van Nederland!’ Aha 14 KEUZE, KWALITEIT EN INSPIRATIE FOCUS OP GEZINNEN FLINKE KLAPPEN FEESTTOPPERS Commercieel vuurwerk! biedingsfolders van verschillende super markten en keken aan de hand van de prijzen naar welke supermarkt ze die week zouden gaan.’ ‘De komende jaren blijven we investeren in ons assortiment en onze formules. Zo komen er veel nieuwe producten van ons huismerk. Zowel het eigen merk als AH Excellent en AH Biologisch. Kernwoorden daarbij zijn: keuze, kwaliteit en inspiratie. Wij zullen nooit een prijsvechter worden, maar klanten betalen bij ons wel een faire prijs. Verder gaan we ook het aantal winkels uitbreiden. We gaan niet alleen op zoek naar nieuwe locaties voor win kels, maar zijn ook nieuwe franchiseonder- nemers aan het werven. En uiteraard komen er in 2005 ook nieuwe AH to go- en AH XL- winkels bij en blijft Albert.nl steeds meer producten verkopen via internet.’ ‘Bij alles wat we doen ligt de focus op gezin nen. Voorheen richtten we ons veel op één- en tweepersoonshuishoudens. En dat terwijl ongeveer vijftig procent van onze omzet afkomstig is van gezinnen. Daarom willen we een supermarkt zijn die zich veel meer richt op gezinnen met kinderen. Dat is ook wel te merken aan de commerciële acties van het afgelopen jaar: Koppiez Lijffiez, knuf fels tijdens de Hamsterweken, poppenkast- poppen van Disney en duizenden kinderen die hun schoentje zetten met Sinterklaas. Ook bij de ontwikkeling van nieuwe huis- merkproducten letten we veel meer op de behoefte van klanten met kinderen. Dus extra grote pizza’s en kant-en-klaarmaaltij- den voor vier of meer personen. Zo heb ik zelf onlangs een willekeurig gezin met drie kinderen bezocht. We hebben samen bood schappen gedaan, gekookt en gegeten. Het was ontzettend leerzaam. Ze spelden de aan- ‘Ruim een jaar geleden zat Albert Heijn in de diepste dip uit haar historie. We namen afscheid van collega’s, de omzet stond onder druk en de concurrentie rukte op. Daar kwam de discussie over de beloning van Moberg nog bij. Dat waren flinke klappen. Ons zelfvertrouwen was zo goed als weg. We moesten hard werken om dat zelfvertrouwen te herwinnen. En ik ben trots op de vooruit gang die we geboekt hebben. Een jaar gele den kreeg ik op verjaardagsfeestjes nog veel kritiek over Albert Heijn te horen. Maar nu hoor ik weer positieve geluiden. Klanten con stateren dat we kwalitatief gezien een goede winkel hebben met leuke commerciële acties. De sfeer in de winkels is nu ook een stuk beter. We staan er weer. Maar we moeten oppassen dat we niet weer de fout maken om in arrogantie te vervallen. Het blijft elke week knokken voor onze tien miljoen klanten.’ ‘Afgelopen april heb ik alle categoryma nagers die belangrijk zijn voor kerst bij elkaar geroepen. We hebben toen al bedacht wat we dit jaar met Kerstmis willen doen. We zijn uitgekomen op zo’n tachtig huis- merkproducten die we dit jaar exclusief voor kerst in de schappen zetten. Ze zijn herken baar aan de speciale feestverpakking en ze bieden net dat beetje extra waar klanten op zitten te wachten tijdens de feestdagen. Dus geen champignonsoep, maar soep van bos paddestoelen. En in plaats van een in de fabriek gebakken en verpakte kerststol, kun nen klanten dit jaar kerststollen kopen die vlak voor kerst in de winkel zijn afgebakken en die in een speciale feestelijke verpakking zitten. Onderscheidende producten met een goede kwaliteit en een prijs die de producten bereikbaar maakt voor een breder publiek. Dit alles wordt ondersteund door televisie commercials, folders en recepten in de AllerHande. Zo kunnen we onze klanten dit jaar extra inspireren.’

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 14