DUBBELLEVEN Parttime avonturier j 1 7 Aha I i Tijdens zijn fulltime baan als Lotus Notes administrator op het jofdkantoor in Zaandam kijkt via een beeldscherm naar de digitale wereld van Albert Heijn en Ahold. En in zijn vrije tijd kijkt hij het liefst door zijn duikbril naar de wondere onderwaterwereld. Wanneer heb je voor het eerst een zuurstoffles op je rug gehangen? ‘Dat was in 1990 in Australië. Daar heb ik tot mijn dertiende gewoond en aangezien ik een Australisch paspoort heb, ging ik toen samen met mijn Nederlandse vrouw kijken of we naar Australië zouden emigreren. Tijdens die vakantie heb ik mijn duikdiploma gehaald. Ik had de smaak meteen te pakken.’ Toch in Nederland blijven hangen? 'Ja. We hebben besloten om hier te blijven. Nu duik ik dus het meest in Nederland. Onder andere in Zeeland en in de Noordzee. Dat was wel even wennen: het lijkt wel als of je hier in erwtensoep duikt. Vooral als je het verge lijkt met het duikwater van Australië, Egypte en het Caribische gebied. Daar schrok ik wel even van.’ Inmiddels ben je gewend aan de erwtensoep? 'Sterker nog: ik geef nu zelf duikles in Zaandam. De eerste lessen in een zwembad en daarna gaan we naar het Twiske of naar de Vinkeveense plassen. Daar is het zicht nog vrij goed.’ Is dat niet een beetje saai voor iemand die zo ervaren is als jij? 'Nee, ik vind het hartstikke leuk om mensen enthousiast te maken voor de duiksport. Daar beleef ik veel ple zier aan. Daarbij maak ik elkjaareen duikreis met echte rouwdouwers. Dan voelen we ons echt jonge tjes die op avontuur gaan. Zo’n acht jaar geleden hebben we in Nieuw-Guinea gedoken. Het was een expeditie waarbij we op zoek gingen naar Amerikaanse vliegtuigen die tijdens de Tweede Wereldoorlog vermist waren. We hebben er een gevonden en toen rechtstreeks contact gehad met het Pentagon. Al mijn duikvrienden hadden malaria en ik had last van een ontstoken been. Het was dus echt overleven. Desondanks was die reis een abso luut hoogtepunt.' Nog spannende plannen voor dit jaar? ‘We hebben tijdens de afgelopen duikbeurs bij alle stands geïn formeerd wat de opties zijn. Geen overbodige luxe, want het zijn dure reizen en het wordt ook steeds duurder. Het wordt waarschijnlijk Egypte, als er geen terroristische dreiging meer is tenminste, want het duiken op zich is al spannend genoeg.’ Ken jij iemand met een bijzondere vrijetijds besteding? Laat het ons even weten via aha-magazine@ah.nl of via de gewone post: Albert Heijn, Interne Communicatie A301, Redactie Aha, Postbus 3000,1500 HA Zaandam. g

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 7