AHOLDNIEUWS JQBÈRTVANUI:0R I Definitieve schikking met de SEC Ons wensenlijstje Netto-omzet derde kwartaal Schikking met Openbaar Ministerie Spaanse retail- belangen verkocht Aha 6 I Waar is onze ondernemingsraad mee bezig? Robèrt van de OR geeft uitleg. A De OR is al volop bezig met de volgende zittings periode. Gezien de nieuwe structuur van Ahold- bedrijven in Nederland (Ahold Arena) gaat er ook op het vlak van medezeggenschap wat veranderen. Als OR willen we ons ook in de toekomst vooral bezighouden met strategi sche advisering. Maar niet als dat ten koste gaat van de inspraak die medewerkers op hun werkplek hebben. Veel medewerkers voelen dit nu wel zo, en hebben ons dit ook laten weten. Toen de huidige OR in 2002 startte, was dat ook al een van de voorwaarden. Op dit moment moeten we helaas conclude ren dat dit nog onvoldoende gelukt is. Daarom vonden wij het de hoogste tijd om aan de bel te trekken. Begin september heeft de OR een brand brief geschreven waarin we de directieleden vroegen kleur te bekennen over de rol van de medewerker voor de komende jaren. Die brief bleek niet aan dovemansoren gericht. Zo gaf Luc de Baets, directeur P&O, uitgebreid teksten uitleg tijdens de OR-vergaderingvan 9 september jongstleden. En tijdens onze cursusdagen in september schoven onder andere vier directieleden aan om samen met de OR na te denken over de huidige problemen en mogelijke oplossingen. Toen hebben we met hen gesproken over de stappen die de directie op dit moment al maakt. Zo is er een missie en strategie opgesteld waarin duidelijke keuzes wor den gemaakt en wordt er een grootscheeps cultuurprogramma uitgerold. De OR is op de volgende manieren bereikbaar: Telefonisch (tijdens werkdagen): (075) 659 27 35 Via de fax: (075) 659 84 50. Via e-mail: ondernemingsraad-ah@ah.nl Schriftelijk: Ondernemingsraad Albert Heijn, Antwoordnummer 250,1500 VC Zaandam Met dank aan Jos Duin, sitecontroller RDC Pijnacker en lid van de ondernemingsraad Albert Heijn Netto-omzet werd in belangrijke mate beïnvloed door lagere wisselkoersen en desinvesteringen; exclusief wisselkoerseffecten en invloed van desinvesteringen steeg de netto-omzet in het derde kwartaal met 1,2 procent. Albert Heijn ging verder met de succesvolle herpositionering. De identieke omzet steeg met 3,1 procent, voornamelijk dankzij een groter aantal transacties in vergelijking met een zwak derde kwartaal vorig jaar. Dit werd, tot op zekere hoogte, tenietgedaan door een lager gemiddeld bestedingsbedrag. En dat was weer gedeeltelijk het gevolg van dalende prijzen van levensmiddelen. 30september- Ahold heefteen schikking getroffen met het Openbaar Ministerie inzake het onderzoek naar de zogenaamde side letters. Ahold zal een bedrag betalen van 8 miljoen euro. Het Openbaar Ministerie ziet op zijn beurt af van vervolging van de vennootschap Ahold. 3 oktober - Ahold heeft de Spaanse retailbelangen verkocht aan de Permira- fondsen. Met de transactie is een bedrag gemoeid van ongeveer 685 miljoen euro. De afronding van de verkoop wordt voor het eind van het jaar verwacht en is afhankelijk van de vervulling van een aantal voorwaarden, waaronder goed keuring van mededingingsautoriteiten. Geconsolideerde netto-omzet in het derde kwartaal van 2004 bedroeg 12,0 miljard euro, een daling van 7,9 procent vergeleken met dezelfde periode van vorig jaar. s Bijvoorbeeld over de rol van de leidinggevenden. Jammer genoeg duurt het even voor dit ook zichtbaar wordt voor all^ medewerkers op de werkvloer. Tijdens de openhartige gesprekken met directieleden hebben we gemerkt dat ze graag onze mening willen horen. Dick Boer, directievoorzitter Albert Heijn, vroeg de OR om alle voorstellen op papier te zetten. Dit hebben we gedaan en inmiddels hebben we een advies aan de directie uitgebracht. Het gaat dan om zaken als structureel werkoverleg, feedback van mede werkers en snellere en betere informatie van leidinggevenden. We zijn dus goed in gesprek met de directie. In het volgende nummer hoor je hier meer over. 13 oktober- De Amerikaanse Securities and Exchange Commission (SEC) heeft een definitieve schikking getroffen met Ahold. Zoals weergegeven in het door de SEC uitgegeven bericht, heeft Ahold volledig meegewerkt met de SEC bij diens onderzoek en heeft Ahold belangrijke herstelmaatregelen genomen in verband met de onderzochte kwesties. De schikking beëindigt het onderzoek van de SEC naar Ahold en haar dochtermaatschappijen met inbegrip van U.S. Foodservice.

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 6