I n het DC Kwekken achter de kassa k i 1 5 Aha Vraag tien collega’s hoe ze hun werk vinden en negen keer zul je het abstracte woordje ‘leuk’ horen. Maar wat bedoelen ze precies? Welke dingen maken het, naast het bekende loonstrookje, elke keer weer de moeite waard om naar je werk te gaan? te 1 11 leuk? een van ons weleens alleen in de kantine komt, plagen de collega’s: “Hee, Babbel, waar is Knabbel?” Of als we een keer niet naast elkaar kassa draaien lachen de vaste klanten: “Mogen jullie niet bij elkaar zitten, kwekken jullie soms te veel?” Sommige klanten denken zelfs dat we zusjes zijn. Het is echt uniek wat wij hebben. Soms is het bijna eng, zo goed als we elkaar aanvoelen. We hoeven elkaar maar aan te kij ken en we begrijpen elkaar. Als een van ons ziek is, missen we elkaar ontzettend. Het werk vinden we allebei heerlijk, maar onze vriend schap maakt het wel heel speciaal.’ Kassamedewerkers Christine van Wijk (43) en Justa Buitelaar (53), AH 1247 Maarssen: ‘Zes jaar geleden begonnen we allebei voor het eerst bij Albert Heijn. We kenden elkaar hele maal niet, maar het klikte meteen. Na een tijdje kwamen we bij elkaar over de vloer, en toen bleek dat ook onze mannen het goed met elkaar kunnen vinden. Inmiddels is het contact uitgegroeid tot een zeer hechte vriendschap. We gaan bijvoorbeeld al jaren met z’n allen op vakantie. Op donderdag en vrijdag zijn we allebei in de winkel. Dat is altijd ontzettend gezellig. We doen dan bijna alles samen. Als het darten, het is ook de gezelligheid. Er wor den geintjes gemaakt en er wordt veel gela chen. Sinds we zoveel met elkaar optrekken, is het contact ook persoonlijker geworden. En het werk is er alleen maar leuker op gewor den. Door de goeie sfeer durf je meer te zeg gen, ook dingen die je minder bevallen. Kritiek wordt beter geaccepteerd. Twee keer per jaar huren we een kroeg af en houden we ^Bh groot toernooi. Natuurlijk wil iedereen dan winnen. Maar we blijven altijd sportief, er is nog nooit ruzie over geweest.’

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 5