de familie Heijn In vogelvlucht door 117 jaar Albert Heijn. Dit keer: 1 hrJZV \1 L I 1 i zjj! Gerrit Heijn (1895-1984). Albert Heijn junior (1927). Staand van links naar rechts: Albert Jz, Gerrit Jan Jz, Albert Gz, Oscar Gz. Voor van links naar rechts: Albert Az, Gerrit Az, Jan Az, Ronald Jan GJz. Anders Moberg en Albert Heijn in een Albert Heijn-winkel in 2004. WARI Albert senior met gezin rond 1899 voor de winkel in Oostzaan. Gerrit Jan Heijn (1931-1987). ‘Als je voor rekenen een negen hebt, kun je voor mijn part voorgeschiedenis een nul halen', zei Albert Heijn, de oprichter van ons bedrijf ooit. Een uit spraak die ons er niet van weerhoudt om dit keer de geschiedenis van zijn familie te behandelen. Het was zijn oma, Immetje de Haas, die al een winkeltje in Oostzaan had. Dat winkeltje nam zijn vader, Jan Simon Heijn, in 1872 van haar over. Vijftien jaar later was het Albert die op zijn beurt het roer overnam. Hij ontpopte zich al snel tot een vriendelijke winkelier, maar ook tot een pionier in het detailhandelswezen. Een winkelier laat zich uiteraard leiden door eco nomische motieven, maar Albert had ook een duidelijke missie: alledaagse én luxe etenswaren zo goedkoop mogelijk onder de mensen brengen. Een missie die ook vandaag de dag toepasselijk is. Albert kreeg twee zoons: Gerrit en Jan. 'Hier heb je de zaak en je houdt haar maar draaiende'zei Albert toen hij de leiding in 1920 aan hen overdroeg. De derde en tevens laatste generatie Heijnen binnen het bedrijf bestond uit Albert junior en Gerrit Jan, de zonen van Jan Heijn. In 1989 zette Albert Heijn na 40 jaar een punt achter zijn indrukwekkende carriè re. Toch is de band tussen de familie en het bedrijf nooit verdwenen. Het bewijs staat op pagina 8 en 9 van deze WA?. En op de pui van zo'n 700 winkels door het hele land. t

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 16