I I I ...dalende lijn in de distributiecentra... ...en er is ook nog werk aan de winkel naar je luistert... Reacties OR en Luc de Baets 5 Aha Ik heb wel het gevoel dat hij i 1 enheidsonderzoek De DC-medewerkers zijn een stuk kritischer geworden over de werkdruk en de sfeer. Na een opleving vorig jaar heeft het cultuurprogramma TRACK dit jaar duidelijk te maken met een terugslag. Dit zou mogelijk ook een relatie kunnen hebben met de reorganisatie. Wat er positief uit springt, is het percentage mede werkers dat zegt ieder jaar door een leidinggevende te worden beoor deeld. Daar moet overigens wel de kanttekening bij gezet worden dat de totale beoordeling van de leiding gevende wel wat is gedaald. In de filialen is de daling van de tevre denheid beperkt. De beoordeling van de leidinggevende is gelijk gebleven. Medewerkers zijn vooral positiever over het nakomen van werkafspraken en het luisteren naar medewerkers. Op andere punten is de score iets slechter dan vorigjaar. Negatieve uitschieters: de mate waarin medewerkers op de hoog te worden gehouden van de ontwikke lingen bij Albert Heijn en de sfeer in de winkel. Daar moet bij aangetekend wor den dat de tevredenheid over de sfeer weliswaar gedaald is, maar nog steeds heel hoog is. In deze Aha staan ook de reacties van Luc de Baets (interview op pagina 8 en 9) en de ondernemingsraad (Robert van de OR op pagina 10). Het plezier in het werk en de tevredenheid over het werk is in alle bedrijfsonderde len afgenomen. Op het hoofdkantoor speelt dit het sterkst. Het percentage tevreden medewer kers is daar het meest gedaald sinds de vorige meting, maar is nog steeds 75 procent. Voor het eerst zijn de HK-medewerkers het minst tevreden. In de filialen is de daling van de tevredenheid het kleinst. Wat opvalt is dat medewerkers van alle bedrijfsonderdelen nog steeds zeer tevreden zijn over de inhoud van het werk. En ze vinden de inhoud van het werk ook steeds belangrijker.

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 5