I l I 1 i 1 ;en 13 Aha De één stond voor de klas. De ander dacht schepen te gaan ontwerpen. En nummer drie was jarenlang directeur van een basisschool. Drie vreemde eenden in de bijt over hun verrassende overstap naar Albert Heijn. Distributiecentrum als thuishaven I niet! Albert Heijn is een fantastisch bedrijf, dynamisch en veelzijdig. Ik kan er helemaal mijn ei in kwijt.’ Jeroen Huisman (30), teamleider bij DC Pijnacker, startte twaalf jaar geleden als partti mer bij Albert Heijn. Ooit begon hij in Delft aan een studie Maritieme Techniek. Tk wilde later schepen gaan ontwerpen. Dat was de hoop.’ De studie bleek echter behoorlijk pittig en duurde langer dan verwacht. De studie financiering stopte. En dus moest Jeroen gaan bijverdienen. Hij kwam terecht bij het DC. Eerst als orderpicker, later als parttime team leider. Maar een half jaar geleden hakte hij echt de knoop door en solliciteerde naar een fulltime teamleidersfunctie. Tk ga zeker afstu deren, maar de kans op een baan in de scheep vaart is heel klein’, zegt Jeroen. ‘En eerlijk gezegd bevalt het me ontzettend goed bij Albert Heijn. Er zijn meer parallellen met mijn vak dan je denkt. Scheepvaart gaat ook over laden en lossen, over logistieke processen, zij het op andere schaal. Het DC is eigenlijk een soort kleine haven.’ paar jaar geleden begon dat enthousiasme wat te tanen. Tk was toe aan een nieuwe uitdaging. Ik heb altijd wel iets met supermarkten gehad, winkels die echte kwaliteit leveren. Zoals Albert Heijn. Dus heb ik gereageerd op een advertentie.’ Ze werd aangenomen, vooral vanwege haar coachende en leidinggevende kwaliteiten. Tijdens een opleiding spijkerde ze de financiële en commerciële kennis bij. ‘Het aansturen en opbouwen van een team is mij wel toever- ^uwd’, zegt ze. ‘Net als op een school gaat het er bij Albert Heijn om dat je mensen betrok ken maakt en houdt. Het zakelijke stuk, dat heb ik echt moeten leren. Maar spijt? Absoluut r ■A

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 13