1 M I 1 - w r ‘Fifo telt in het onderwijs niet’ ‘Ik was toe aan een I 4$ Aha 12 Topografisch onderlegde regiomanager -M. Supermarktmanager met goede basis Èc - Vreemde eenden nomische geografie, die ik gebruik bij het inschatten van vastgoedontwikkelingen in mijn regio. Maar het belangrijkste is mijn parttime Albert Heijn-achtergrond. Je ziet medewerkers denken: hee, hij herkent mijn probleem, ook al heeft ie een stropdas om.’ Freek Gerrits (44) ‘First in, first out’ telt in het onderwijs niet. Het omgekeerde wél. Door een reorganisatie vloog de jonge Gerrits er dus als eerste uit. Via via werd hij gevraagd bij Albert Heijn te solli citeren. En ondanks dat het leraarschap hem in het bloed zat, had hij weinig twijfels. Mits het hem zou lukken binnen drie jaar super marktmanager te worden. Gerrits, lachend: ‘Inmiddels is het aardig uit de hand gelopen, ik werk hier al bijna twintig jaar met ongelofelijk veel plezier. En ik merk dat ik nog steeds veel heb aan mijn didactische vaardigheden. En aan mijn biologische kennis. Of sociale en eco- Regiomanager Freek Gerrits (44) is het leven de voorbeeld van zijn eigen theorie. ‘Als ik een sollicitant krijg, vind ik het grootste pre op z’n CV als hij parttime medewerker is geweest bij Albert Heijn. Zo iemand weet wat er speelt op de werkvloer. Wat hij precies voor oplei ding heeft gedaan, vind ik dan van minder belang.’ Freek was zelf tijdens zijn studie part timer. Ook toen hij als biologie- en aardrijks kundeleraar voor de klas stond, bleef hij ’s avonds in de winkel werken. Niet zozeer omdat hij het financieel nodig had, meer omdat hij het zo leuk vond. ‘Dan kwamen er soms leerlingen langs, die plagend vroegen: meneer, heeft u wel een vak geleerd?’ Een parttime functie kan een belangrijke springplank zijn, dat blijkt. Maar het kan anders, bewijst Marjon van Deijl (42), SM van AH 1585 Berkel-Enschot. Zij was jarenlang een bevlogen directeur van een basisschool. Een F J4* - -'raSSSTORfëT

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 12