AHOLD NIEUWS Ahold Signaallijn voor ROBERTVANDI OR misstanden Op naar de 100 procent! Medewerkers van Ahold kunnen klachten en misstanden sinds Aha 10 Gratis en 24 uur per dag KLACHTEN MELDEN w Waar is onze ondernemingsraad mee bezig? Robert van de OR geeft uitleg. kort melden bij de Ahold Signaallijn. Maar waarom is deze klachtenlijn in het leven geroepen en hoe werkt het eigenlijk? Peter Wakkie, Chief Corporate Governance Counsel en lid van de Raad van Bestuur: ‘Na een aantal boekhoudschandalen van beurs genoteerde bedrijven heeft Amerika in 2002 een nieuwe wet in het leven geroepen: de Sarbanes- Oxley-wet. Ahold is beursgenoteerd in Amerika, dus moeten ook wij aan die wet voldoen. Dat betekent onder andere dat we een procedure moeten hebben voorde behandeling van mel dingen die betrekking hebben op de financiële controlesystemen. Als Ahold pakken we het groter aan en hebben we een klachtenlijn in het leven geroepen waar medewerkers terecht kunnen. Indien gewenst kan dit anoniem. De Amerikaanse Ahold-werkmaatschappijen werken sinds mei ditjaar met zo’n meldpunt en daar zijn al aardig wat meldingen binnengekomen. De meest meldingen hebben niets met de financië le boekhouding te maken, maar gaan vooral over de persoonlijke werksituatie. Alle klachten worden serieus behandeld.' De OR is op de volgende manieren bereikbaar: Telefonisch (tijdens werkdagen): (075) 659 27 35 Via de fax: (075) 659 84 50. Via e-mail: ondernemingsraad-ah@ah.nl Schriftelijk: Ondernemingsraad Albert Heijn, Antwoordnummer 250.1500 VC Zaandam uitkomst van het vorige onderzoek. Een brief waar in uitgelegd wordt wat de directie met de uitkom sten doet, waarom de directie zoveel belang hecht aan het MTO en waarom het zo lang duurde voor de uitkomsten bekend waren. Als OR roepen we iedereen op om het volgende onderzoek zo eerlijk en volledig mogelijk in te vul len. Het is de meest directe manier om als mede werker je stem te laten gelden. Wij hopen dan ook op een respons van niet minder dan 100 procent! handeld. Zeer ernstige klachten worden zelfs binnen 24 uur behandeld. De medewerker die de klacht indient, krijgt altijd van een vertrou wenspersoon te horen welk besluit er naar aanleiding van het onderzoek is genomen.’ ‘Ahold is een bedrijf waar mensen open en eerlijk samenwerken. Als het onverhoopt toch misgaat met de naleving van wetten en regels, kun je dit in eerste instantie bespreekbaar maken met je leidinggevende of P&O-manager. Wil je in bepaalde gevallen op een andere manier een signaal geven, dan kun je een klacht nu ook melden bij de Ahold Signaallijn. Gratis en 24 uur per dag, 365 dagen per jaar. Telefonisch of via internet. Als je naarde klach tenlijn belt, word je te woord gestaan door een externe deskundige interviewer. Omdat het call center zich in Amerika bevindt, krijg je snel een Nederlands sprekende tolk aan de lijn. Elke klacht wordt binnen maximaal 45 dagen be- Signaleer je misstanden? Informeer dan je leidinggevende of P&O-manager, of neem contact op met de Ahold Signaallijn: Telefonisch: bel naar 0800 022 21 69. Je krijgt eerst een welkomstboodschap en daarna krijg je snel een medewerker aan de lijn zodat je de klacht kunt melden. Via internet: ga naarwww.aholdsignaallijn.nl en via een digitaal formulier kun je jouw klacht in het Nederlands melden. Met dank aan Johan van Tuyn, verkoper AH 1584 Den Haag en lid van de ondernemingsraad Albert Heijn De resultaten van het medewerkerstevredenheids- onderzoek (MTO) laten vooral op het hoofdkantoor en in de distributiecentra een daling zien. Als OR vragen we ons af of we hier te maken hebben met een momentopname of met een structurele trend. Ook vragen we ons af waar die daling vandaan komt. Is het een gevolg van de reorganisatie en de invoering van een meer procesgestuurde organisa tie? Of spelen er ook andere zaken een rol? Onze zorgpunten hebben we bij de directie neergelegd. Dat zijn onder andere de ontevredenheid over de opleidingsmogelijkheden, hoe er met de beoorde lingen wordt omgegaan en de stijl van leidingge ven. Na uitgebreide gesprekken met de directie zijn wij ervan overtuigd dat zij de resultaten heel serieus meenemen in hun beleid voor de komende tijd. Wij hebben P&O-directeur Luc de Beats gevraagd of hij naar alle medewerkers een brief wil sturen over de

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 10