AHQLHNIE11WS ROBÉRTVANDE OR I Flexibiliteit Resultaten tweede kwartaal 2004 Benoeming Bart Karis Benoeming Chief Information Officer Karei Vuursteen stopt als voorzitter I Hoofdpunten kwartaalcijfers Aha 6 Waar is onze ondernemingsraad mee bezig? Robert van de OR geeft uitleg. lank aan Joop van Essen, voorzitter van de ondernemingsraad Albert Heijn 4 augustus - Alex Gibbons is per 1 augustus 2004 de Chief Information Officer van Ahold. Hij is verantwoordelijk voor de IT-activitei- ten in de Verenigde Staten en Europa. In deze functie zal hij de Raad van Bestuur en andere senior leidinggevende functionarissen van Ahold adviseren over de strategi sche rol en de invoering van infor matietechnologie in de gehele organisatie. 26 augustus - Karei Vuursteen heeft vanwege persoonlijke omstandigheden besloten het voorzitterschap van de Raad van Commissarissen van Ahold neer te leggen. Hij zal tot de eerst volgende jaarlijkse algemene ver gadering van aandeelhouders (18 mei 2005) lid van de Raad blijven. René Dahan is tijdelijk voorzitter van de Raad van Commissarissen. 26 augustus - Ahold publiceert de resultaten over het tweede kwartaal van 2004. ‘Veel van onze belangrijkste werkmaatschappijen hebben beter gepresteerd in vergelijking met hetzelfde kwartaal vorig jaar’, aldus Anders Moberg. ‘Het herstel van U.S. Foodservice ligt goed op koers en wij zijn verheugd dat we over dit kwartaal een positief bedrijfsresultaat kunnen rappor teren. In Europa versterkte Albert Heijn haar positie als marktleider dankzij de voortgaande herpositionering, terwijl kostenreducties tot een hoger bedrijfsresultaat hebben geleid.’ Nettowinst 32 miljoen euro (tweede kwartaal 2003: nettowinst 3 miljoen euro) positief beïnvloed door lagere netto financiële lasten Bedrijfsresultaat 169 miljoen euro (tweede kwartaal 2003: bedrijfsresultaat 222 miljoen euro) Netto-omzet 12,3 miljard euro, een daling van 4,9 pro cent vergeleken met het tweede kwartaal van 2003. Exclusief wisselkoerseffecten en de invloed van des investeringen steeg de netto-omzet met 3,0 procent De negatieve nettokasstroom vóór financierings activiteiten bedroeg 5 miljoen euro (tweede kwartaal 2003: positieve nettokasstroom vóór financieringsac tiviteiten van 399 miljoen euro) 31 augustus - Per 1 december zal Bart Karis benoemd worden tot Senior Vice President General Merchandising. Hij zal dan rechtstreeks rapporte ren aan Anders Moberg. Karis zal kantoor houden in het Group Support Office in Zaandam, waar hij verantwoordelijk wordt voor de ontwikkeling en implementatie van de strategie van Ahold op het gebied van non food. Van productontwikkeling en inkoop tot ketenmanagement. De OR is op de volgende manieren bereikbaar: Telefonisch (tijdens werkdagen): (075) 659 27 35 Via de fax: (075) 659 84 50. Via e-mail: ondernemingsraad-ah@ah.nl Schriftelijk: Ondernemingsraad Albert Heijn, Antwoordnummer 250,1500 VC Zaandam De directie van Albert Heijn doet steeds vaker een beroep op de flexibiliteit van medewerkers. Gezien de marktsituatie zijn wij het daar als OR roerend mee eens. Soms leidt onze instemming met het beleid van de directie tot irritatie bij mede werkers. Het gevoel dat de OR altijd en overal op moet komen voor de belangen van individuele medewerkers, is nog duidelijk aanwezig. Ik wil hierbij benadrukken dat de OR zowel het belang van de medewerkers als het belang van de organisa- ^^iA|||||^^^eeft. Wij zijn blij dat de prijsverlagingen vruchten beginnen af te we^eWrffropen dat Albert Heijn als grote winnaar uit de strijd komt. En dat daar offers voor geleverd moeten worden js on^m^i'elijk. Zolang het maar volgens de regels en eerlijk gebeurt, is er wat ons betreft niets aan de hand. Als OR hopen we dat iedereen het doel voor ogen blijft houden en bereid is mee te denken over manieren om de positie van Albert Heijn te versterken. Daar worden we uiteinde- lijk allemaal beter van.

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 6