Vijf kritische vragen over ons eigen merk AH Eigen Merken staan als een huis 5 Aha Waarom is er niet veel eerder een restyling doorgevoerd? Kan Albert Heijn wel opboksen tegen de grote A-merken? Smaken verschillen. Wie bepaalt eigenlijk of een product goed is? Maar het gaat toch niet alleen om de buitenkant? Sterk merk AH Biologisch of een product van een trendsettende spe cialist. Om de exclusiviteit te benadrukken is er gekozen voor een nieuwe naam en een stijlvolle verpakking die duidelijk afwijkt van het AH Huismerk producten die qua kwaliteit gelijk zijn aan A-merken maar die wel voor deliger geprijsd zijn. ‘Het idee om de verpakkingen van het eigen merkte restylen is al een jaar oud. Alleen hadden we toen onze handen vol aan de prijs verlagingen van A-merken. Daarom hebben we de restyling uitgesteld. Dit is een prima moment om ons eigen merk breed uit te meten. Als Albert Heijn laten we zo duidelijk zien dat we kwaliteit leveren voor een voordelige prijs. En het nieuwe design is een effectief middel om die boodschap kracht bij te zetten.’ ‘Sterker nog: we maken het A-merken steeds lastiger. Het gebeurt regelmatig dat wij de trendsetter zijn. Bijvoorbeeld met onze kanten klare maaltijden. Je ziet dat wij in dit segment de markt maken door met innovaties te komen en dat de A-merken ons daarin volgen. Het grote voordeel van ons eigen merk is dat we zelf bepalen hoe en waar onze producten gemaakt worden. Onze eigen merk-producten worden door A-merk- en andere grote fabrikanten gemaakt. Uiteraard kijken we vooraf of een fabrikant aan al onze eisen voldoet en of hij wel de juiste technologie in huis heeft. Daardoor kunnen we een constante kwaliteit garanderen en bovendien kunnen we zo snel op trends inspe len. En dat werkt: onze eigen merk-producten zijn op dit moment ver antwoordelijk voor bijna de helft van onze omzet en dat percentage zal de komende jaren alleen nog maar stijgen.’ ‘Samen met categorymanagers en collega’s van de afdeling kwaliteit vergelijken wij onze eigen merk-producten met A-merken en huis kerken van concurrenten. Sinds dit jaar werken we daarnaast ook WRt een quickscan. Een door ons ingehuurd onderzoeksbureau vraagt op straat aan willekeurige mensen of ze een smaaktest willen doen. Ook zij krijgen een eigen merk van Albert Heijn, een vergelijkbaar A- merk en een huismerk van een concurrent te proeven. Op die manier kunnen we nauwkeurig checken of een product het juiste kwaliteits niveau heeft en kunnen we het aanpassen als dat nodig is.’ •ÏJiLinf'Kngn biologische producten die op een natuur- en diervriendelijke wijze tot stand zijn gekomen. •IWÏMipBTïf dit zijn onze goedkoopste producten meteen basiskwaliteit. De vormgeving van deze producten blijft het zelfde. ^^pe, maar zoals gezegd is de verpakking wel het belangrijkste ele ment om de producteigenschappen en het kwaliteitsniveau te communiceren. We hebben in totaal 4300 eigen merk-producten en in de loop der jaren hebben de verpakkingen een steeds betere kwaliteit gekregen. Een gedeelte van ons eigen merk-assortiment richtte zich op prijs en een gedeelte op unieke kwaliteit. Hierdoor zag de ene verpakking er luxer uit dan een A-merk en een andere verpakking juist veel soberder. Dat maakte het voor de klant erg verwarrend. Vandaar dat we ervoor gekozen hebben om een duidelijke lijn neer te zetten met een nieuw logo, vaste kleuren en terugkerende vormgevings- elementen.’ De restyling van het eigen merk verloopt in etappes. Medio 2005 zal het laatste eigen merk-product een nieuwe verpakking hebben. Het eigen merk-assortiment van Albert Heijn ziet er nu als volgt uit: topkwaliteit met unieke ^receptuur en een eigen karakter die min stens zo goed is als een premium A-merk

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 5