Albert Heijn i Een duidelijk en krachtig imago van ons eigen merk. Dat is de inzet van de reclame campagne en grootschalige restyling die Anne van der Wal, manager AH Eigen Merken, vijf kritische vragen voor. Bert Keur, VS AH 1047 Zandvoort: onlangs van start zijn gegaan. We speelde^ even de advocaat van de duivel en legden ‘Het mooiste is natuurlijk als een product zichzelf verkoopt. De verpakking speelt daarbij een grote rol. Ik vind het goed dat er nu meer lijn in de eigen merk-verpakkingen komt. De presentatie ziet er zo beter uit en de nieuwe verpakkingen passen ook meer bij deze tijd. Het straalt echt kracht uit.’ Waarom krijgen onze eigen merken eigenlijk een nieuwe verpakking? 1 te A Kg A ‘I ‘Van klantenonderzoeken hebben we geleerd dat onze klanten de kwaliteit van onze eigen merk-producten goed vinden, maar dat ze wel vinden dat ze duurder zijn dan huismerken van andere supermarkten. Qua kwaliteit zit het AH Huismerk op hetzelfde niveau als een vergelijkbaar A-merk. Dat mochten we wel wat dui delijker communiceren. Daarom zetten we nu bepaalde informa tie prominent op de verpakking. Bijvoorbeeld over bijzondere ingrediënten en eigenschappen van een product. Voorheen waren we wat dat betreft nogal bescheiden. Daar waar A-merken hun verpakkingen gebruikten om een product zo goed mogelijk aan te prijzen, bleef de informatie op onze eigen merk-verpakkingen vaak beperkt tot de naam van het product en een opsomming van de ingrediënten in het infoblok. We mochten wat dat betreft wel wat commerciëler worden.’ Si- .7,; o- - >1

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 4